„Pagrindinė Maskvos sąjungininkė ant krizės slenksčio“ (4)
Slepia tikrąjį problemos mastą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pagrindinė Maskvos sąjungininkė atsidūrė ant krizės slenksčio – Kinijos ekonomikos augimo tempai buvo prastesni, nei tikėjosi ekonomikos analitikai. Be to, ekonomikos augimas buvo blogiausias per pastaruosius 15 mėnesių. Finansininkai mano, kad Kinijos valdžios institucijos nesusitvarko su užduotimi skatinti vartotojų išlaidas. Apie tai praneša naujienų agentūra „Bloomberg“.
Šiuos duomenis patvirtina „The Guardian“ analitinis straipsnis. Remiantis gaunama informacija, BVP antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 4,7 %, o tai yra mažiau nei vidutinė ekspertų prognozė – 5,1 %. Bent 5 proc. ar didesnis BVP rodiklis Kinijai yra labai svarbus.
Ekonominis neapibrėžtumas skatina užburtą ratą, dėl kurio vartojimas nuolat mažėja. Kinijos valdžios institucijos ėmė klastoti ekonominę statistiką, kad neatskleistų problemų masto.
„Bloomberg“ pabrėžia, kad Kinijos valdžios institucijoms dabar reikia naujos strategijos, nes dabartinė strategija nepademonstravo priimtinų augimo tempų.
Per pastaruosius metus Kinijos vadovas nusprendė teikti pirmenybę į pažangių technologijų eksportą orientuotoms ekonomikos sritims, pirmiausia elektromobilių gamybai ir eksportui. Tačiau ši strategija jau susiduria su rimtomis problemomis, nes Kinijos prekybos partneriai Europoje ir JAV taiko barjerinius muitus automobiliams iš Kinijos. Be to, jei į valdžią ateis Donaldas Trumpas, jis žada įvesti papildomų apribojimų prekių srautui iš Kinijos.
Ekspertai rekomenduoja Kinijai vykdyti keletą rimtų reformų, tačiau aukščiausi šalies vadovai joms priešinasi. Analitikai mano, kad didelio masto reformos vargu ar įvyks.