„Poveikis pasauliui bus neįsivaizduojamas. Tai būtų blogiau nei karas Ukrainoje ir Covid-19“ ()
Taivanas dės visas pastangas, kad sukurtų „demokratinį skėtį“.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Įtampa tarp Pekino ir Taipėjaus nemažėja. Kinijos Liaudies Respublika laiko Taivaną neatsiejama savo teritorijos dalimi ir nepritaria jokiems nepriklausomybės judėjimams saloje. Vis dažniau kalbama apie šios teritorijos aneksiją. Taivano prezidentas Lai Ching-te perspėjo, kad pasaulinis šio žingsnio poveikis pasaulio ekonomikai bus neįsivaizduojamas, rašo „Washington Post“.
Taivano politikas pasirodė Taipėjuje aukščiausiojo lygio susitikime, kuriam pirmininkavo Tarpparlamentinis Kinijos reikalų aljansas. Koalicija, kurią sudaro šimtai parlamentarų iš daugiau nei 35 šalių, yra sutelkusi dėmesį į Pekino keliamų grėsmių demokratijai ir žmogaus teisėms stebėjimą. Lai Ching-te išreiškė viltį, kad susitikimas „leis pasauliui suprasti, jog bet koks konfliktas Taivano sąsiauryje turės didesnį ekonominį poveikį pasauliui nei Rusijos ir Ukrainos karas bei Covid-19“.
Taivane pasirodė parlamentų atstovai iš Didžiosios Britanijos, Australijos, Pietų Korėjos ir Japonijos. Kai kurie svečiai kalbėjo apie tai, kaip kinai bandė juos atgrasyti nuo vykimo į diskusiją. Buvo įkalbinėjama nesutikti, buvo kviečiama apsilankyti žemyninėje Kinijoje, buvo reikalaujama paaiškinti kelionės į Taivaną tikslą.
Prezidentas Lai Ching-te sako, kad sala turi išsamų veiksmų planą Kinijos invazijos atveju. Jis gyrė neseniai vykusias karines pratybas, tačiau pabrėžė, kad kariniai sprendimai Taivanui nėra naudingi. Taivano prezidentas sakė, kad taika ir stabilumas visame Taivano sąsiauryje yra glaudžiai susiję su pasauline demokratija, taika ir gerove.
Salos valdžia bando plėtoti ir stiprinti bendradarbiavimą su pirmaujančiomis demokratinėmis pasaulio šalimis, manydamos, kad tai atgrasys Kinijos Liaudies Respubliką ir jokių karinių veiksmų saloje nebus.
Taivanas dės visas pastangas, kad dirbtų su savo partneriais, kad sukurtų „demokratinį skėtį“, kuris apsaugotų demokratines šalis partneres nuo autoritarinės plėtros grėsmės, susitikime su įstatymų leidėjais sakė Taivano prezidentas Lai Ching-te.