Karo padėtis, apkalta ir invazijos grėsmė. „Drebinantys įvykiai“ (Foto, Video) ()
Pietų Korėjoje užsitęsęs politinis nesutarimas tarp prezidento ir opozicijos buvo karo padėties paskelbimo katalizatoriumi. Tačiau dėl specialaus režimo įvedimo tai Seului turi ne tik vidaus, bet ir užsienio politinių pasekmių.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Gruodžio 3-iosios vakarą Pietų Korėjos prezidentas Yoonas Seok Yeolas skubiai kreipėsi į piliečius, kuriame paskelbė apie karo padėties įvedimą šalyje.
Šalies vadovas apkaltino opoziciją vykdant antivalstybinę veiklą.
Po kelių valandų Seule pasirodė sunkioji technika ir kariniai daliniai bei saugumo pajėgos.
Korėjos leidinio „Yonhap“ žurnalistai rašo, kad tarp dabartinio valstybės vadovo ir opozicinės Demokratų partijos kilo ilgas konfliktas. Pastaraisiais mėnesiais tarp politinių jėgų kilo rimta konfrontacija, kuri ypač paaštrėjo po Demokratų partijos pergalės parlamento rinkimuose. Dabartinio valstybės vadovo oponentai Nacionalinėje Asamblėjoje (Korėjos parlamente) laimėjo 192 vietas iš 300.
Pietų Korėjos prezidentas Yun Suk Yeol praėjus kelioms valandoms po nepaprastosios karo padėties paskelbimo paskelbė, kad artimiausiu metu ji bus atšaukta.
My respect to the people of South Korea that gathered in the middle of the night to fight for their land. Our prayers are with you. pic.twitter.com/5PF39RKkDg
— sato (@bebuchak) December 3, 2024
|
Leidinys „Yonhap“ nurodo, kad dėl to Yoon Seok Yeol buvo atimta galimybė skelbti reikiamus įstatymų projektus, ypač dėl biudžeto ir daugelio institucijų finansavimo. Tuo pat metu daugumos atstovai ir toliau aktyviai nenusileido valstybės vadovui finansavimo klausimais, o po to pritarė išlaidų pataisoms visai grupei socialinių programų.
Pietų Korėjos vadovas bandė žadėti naujus parlamento sprendimus, tačiau situacija toliau eskalavosi. Galiausiai tapo sunku, kai Demokratų partija sumažino keletą vyriausybės ir valdančiosios partijos pasiūlytų biudžeto asignavimų.
South Korea is one of my favorite countries. Sad to see this happening.
— Vandana Meena (@vannumeena0) December 3, 2024
Koreans need to kick the Americans out.
Just one look at the American media headlines - and the silence of U.S. politicians - shows you that the U.S. deep state orchestrated this Martial Law...
"South… pic.twitter.com/oXNpETddXr
Vėliau dėl skandalo su prezidento žmona, kuri įtariama korupcija ir piktnaudžiavimu valdžia, bet kurios bylos netyrė opozicija, opozicija paragino pradėti apkaltą vyriausybės nariams, ypač vyriausybinės audito agentūros vadovui.
Reaguodamas į tai, Yoon Seok Yeol apkaltino opoziciją tyčia mažinant biudžetą daugeliu pagrindinių klausimų – nuo kovos su prekyba narkotikais iki vaikų gerovės. Tačiau opozicija atsisakė nuolaidžiauti, o tai atvėrė tiesioginį kelią į karo padėties paskelbimą.
Vėlų gruodžio 3-iosios vakarą šalies vadovas iš anksto nepranešęs kreipėsi į šalies piliečius. Šalies vadovas pareiškė, kad karo padėtis įvesta dėl būtinybės „apsaugoti šalį nuo komunistinių Šiaurės Korėjos pajėgų keliamų grėsmių“ ir priešintis antivalstybiniams elementams.
🚨JUST ANNOUNCED: South Korean President declares MARTIAL LAW. South Korea's security forces enter the building of the National Assembly in Seoul. Tanks have taken to the streets. pic.twitter.com/4DLgGCu9gA
— AJ Huber (@Huberton) December 3, 2024
Savo argumentuose Yoon Seok Yeol teigė, kad opozicija pavertė šalį „narkotikų prieglauda“ ir yra įtraukta į netvarką, kuri kelia grėsmę „visuomenės saugumui ir žmonių gyvybėms“. Šalies vadovas taip pat aštriai pareiškė, kad demokratai nori nuversti valstybės santvarką, o tauta „yra nestabilioje būsenoje, balansuoja ant žlugimo ribos“.
„Pašalinsime antivalstybines pajėgas ir kuo greičiau sugrąžinsime šalį į normalų gyvenimą“, – sakė Pietų Korėjos prezidentas.
Sprendimą įvesti karo padėtį pasmerkė tiek prezidento oponentai iš Demokratų partijos, tiek prezidentinės partijos atstovai.
Demokratų partijos opozicija tokius žingsnius griežtai pasmerkė. Opozicijos lyderis Lee Jae Moonas pareiškė, kad tokie prezidento veiksmai yra neteisėti, prieštarauja Konstitucijai ir neturi teisinio pagrindo. Pasak politiko, jie darys viską, kad karo padėtis būtų atšaukta.
Tęsinys kitame puslapyje: