Tokiomis juostelėmis apvynioja žibintus. Tai svarbi informacija vairuotojams. Nežinojimas brangiai kainuos ()
Šios taisyklės nežinojimas užtraukia baudą ir atsakomybę pažeidėjui.

© PublicDomainPictures (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/alley-street-night-evening-city-89197/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Baltos ir raudonos spalvos juostelė ant žibintų stulpų Vokietijoje yra labai svarbus ženklas vairuotojams, norintiems pastatyti automobilį naktį. Šios taisyklės nežinojimas užtraukia baudą ir atsakomybę pažeidėjui.
Šis nepastebimas 150 mm pločio ir bent 1,5 metro aukštyje esantis ženklas vairuotojams teikia svarbią informaciją. Kaip aiškina vokiečių dienraštis „Nordkurier“, šis žymėjimas rodo, kad žibintas naktį išjungiamas, dažniausiai siekiant taupyti energiją.
Praktiškai tai reiškia, kad sutemus prie tokių žibintų pastatyti automobiliai gali atsidurti visiškoje tamsoje. Pagal Vokietijos kelių eismo taisykles, vairuotojai privalo įjungti gabaritinius arba stovėjimo žibintus, jei jų transporto priemonė pastatyta kelio pakraštyje neapšviestoje vietoje.
|
Nesilaikymas šio įsipareigojimo gali užtraukti ne tik baudą, bet ir rimtesnes pasekmes. Susidūrimo atveju, kai kitas automobilis atsitrenkia į neapšviestą transporto priemonę, kaltininko draudikas gali laikyti pastatyto automobilio savininką atsakingu už įvykį.
Kaip pažymi „Nordkurier“, ši problema tampa vis dažnesnė, nes daugelis Vokietijos savivaldybių nusprendžia naktį išjungti gatvių apšvietimą, kad sumažintų energijos suvartojimą. Didėjant kainoms ir energetikos krizei, tokia veikla tampa vis populiaresnė, tačiau tuo pačiu metu reikalauja didesnio vairuotojų dėmesio.
Tačiau verta prisiminti, kad žymėjimo nebuvimas ant šviestuvo taip pat turi savo pasekmių. Bavarijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad gatvės žibintas privalo šviesti visą naktį, nebent ant jo būtų raudonai balta juostelė ar kita informacija apie išjungimo laiką. Savo ruožtu Braunšveigo apygardos teismas pabrėžė, kad vairuotojai turi teisę tikėtis veikiančio apšvietimo tik nesant tokio ženklinimo.
Baltai raudona juostelė tampa naujos realybės Vokietijos miestuose simboliu. Siekdami taupyti energiją, vairuotojai privalo prisitaikyti prie kintančių sąlygų ir nepamiršti tamsiu paros metu įjungti gabaritinių šviesų. Tai dar vienas pavyzdys, kaip tokie pasauliniai iššūkiai kaip energetikos krizė veikia kasdienį piliečių gyvenimą ir įpročius.