Putinas pasirašė dekretą. „Visiška absorbcija.“ ISW skelbia apie Kremliaus planus (2)
Dokumentais diktatorius dar kartą kėsinosi į laikinai okupuotas Ukrainos teritorijas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 26 dieną pasirašė du dekretus, kuriais oficialiai atkuriamos Maskvos ir Leningrado karinės apygardos, tariamai sutvirtindamos Kremliaus pastangas pertvarkyti ir reformuoti armiją.
Dokumentais diktatorius dar kartą kėsinosi į laikinai okupuotas Ukrainos teritorijas, ir ne tik aneksuoto Krymo ir ORDLO ribose.
Visų pirma, Kremliaus vadovas į vieną iš karinių apygardų „įtraukė“ visas Chersono, Zaporožės, Donecko, Luhansko sritis ir pusiasalį. Karo studijų instituto (ISW) analitikai atkreipė į tai dėmesį.
NEW: Russian President Vladimir Putin signed two decrees on February 26 that officially re-establish the Moscow and Leningrad Military Districts, codifying major Russian military restructuring and reform efforts. (1/3) pic.twitter.com/Ky6rLrRYJ8
— Institute for the Study of War (@TheStudyofWar) February 27, 2024
Pažymima, kad pirmuoju savo dekretu V. Putinas atėmė iš Rusijos Šiaurės laivyno „strateginės teritorinės organizacijos“ (karine kalba jungtinės būstinės) statusą ir perdavė Šiaurės vakarų federalinės apygardos žemes, kurios anksčiau buvo valdomos Šiaurės laivyno vadovybės, naujai suformuotai Leningrado karinei apygardai.
Antruoju savo dekretu Rusijos diktatorius formaliai atkūrė Leningrado ir Maskvos karines apygardas. Leningrado apygardai teko didžioji dalis teritorijos, kuri anksčiau priklausė Šiaurės laivynui, o Maskvos apygardai – didžioji dalis teritorijos, kuri anksčiau buvo Vakarų karinės apygardos dalis.
Ir būtent pagal antrą V. Putino dekretą prie Pietų karinės apygardos taip pat prijungiamos Ukrainos teritorijos, kurios šiuo metu nėra visiškai Rusijos okupuotos. Kalbame apie Chersono, Zaporožės, Donecko ir Luhansko sritis, taip pat Krymą, kuris, agresoriaus supratimu, nuo 2014 metų priklauso Pietų karinei apygardai.
„Ir okupuotų, ir neokupuotų Ukrainos teritorijos dalių įtraukimas dar kartą rodo, kad Rusija Ukrainoje siekia maksimalistinių tikslų ir tikisi visiškai absorbuoti visus penkis Ukrainos regionus į Rusijos Federaciją“, – pabrėžė ISW.
Taip pat šių apygardų atkūrimas palaiko lygiagrečius tikslus stiprinti Rusijos operacijų Ukrainoje kontrolę trumpuoju/vidutiniu laikotarpiu ir parengti rusus potencialiam būsimam didelio masto konvenciniam karui prieš NATO ilgalaikėje perspektyvoje.