Tikra žvaigždė. Kaip veikia „Magura V5“. Kas žinoma  ()

Ukrainiečiai sėkmingai skandina Rusijos karinį jūrų laivyną.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kokiomis savybėmis pasižymi ir kokius Rusijos laivus jau paskandino tikra žvaigžde tapęs ukrainiečių dronas?

„Magura V5“ („Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus“); taip pat „Magura“)  – Ukrainos daugiafunkcis jūrinis dronas, sukurtas Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiajai žvalgybos valdybai.

Šis dronas gali atlikti stebėjimo, žvalgybos, patruliavimo, paieškos ir gelbėjimo, kovos su minomis, jūrų saugumo užtikrinimo funkcijas, tačiau geriausiai žinomas dėl smogiamosios funkcijos. Iš atvirų šaltinių žinoma, kad jis turi tokias charakteristikas:

- Ilgis: 5 500 mm arba 5,5 metro.

- Plotis: 1500 mm arba 1,5 metro.

- Svoris: 1000 kg.

- Naudingoji apkrova: 320 kg.

- Veikimo spindulys: iki 400 km.

- Veikimo nuotolis: iki 800 km.

- Autonomija: iki 60 valandų.

- Kreiserinis greitis: 41 km/val.

- Didžiausias greitis: 78 km/val.

Navigacijos metodai: automatinė GNSS, inercinis, vizualinis.

Vaizdo perdavimas: iki trijų HD vaizdo srautų.

Hidrodinaminis korpusas ir aptakus profilis leidžia dronui nepastebimai ir manevringai judėti, todėl jį lengva paleisti iš bet kurios nuošalios vietos. Dar vienas „Magura“ privalumas – jiems paleisti nereikia sudėtingos infrastruktūros. Šio jūrinio drono valdymo pultas gana kompaktiškas, ne didesnis už šiuolaikinį nešiojamąjį kompiuterį.

 

Be to, dronui prižiūrėti reikia tik kelių žmonių, įskaitant operatorių, ir jis neužima daug vietos. Drono paleidimui nereikia jokių specialių platformų, nors jis sveria maždaug vieną toną.

Pirmasis šių jūrinių dronų taikinys buvo Rusijos žvalgybinis laivas „Ivanas Chursas“. 2023 m. gegužės 24 d. jį sėkmingai atakavo trys dronai.

 

Šiemet vasario 1 d. naktį šeši „Magura V5“ dronai atakavo Rusijos raketinį laivą „Ivanovec“. Jis nuskendo, žuvo visi įgulos nariai (apie 40 žmonių).

Taip pat vasario 14 d. netoli Alupkos nuskendo desantinis laivas „Cezaris Kunikovas“. Misija sėkmingai atlikta naudojant dronus „Magura V5“.

Ir galiausiai, laivas „Sergejus Kotovas“ taip pat nuskandintas naudojant šiuos dronus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(32)
(0)
(32)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()