„Skaičiai nėra optimistiški.“ Kas vyksta su rusų technika  ()

Rusijos Federacija turi pakankamai ginklų atsargų, kad galėtų išlaikyti dabartinį karo veiksmų tempą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai praneša agentūra „Unian“, kuri remiasi JAV analitinės institucijos „Jamestown Foundation“ publikacija. Jos autorius Pavelas Luzinas nurodo, kad šiuo metu pagrindiniai rusų ginklų šaltiniai yra sovietinių laikų įrangos sandėliai.

„Šioms saugykloms nėra galo“, - rašoma publikacijoje. Tačiau Rusija neturi galimybių papildyti šių atsargų, todėl agresoriaus kariuomenei bus sunku išlaikyti savo karinę galią, jei Ukraina išlaikys aukštą kovinio intensyvumo lygį. Tačiau tai nereiškia, kad Rusijos atsargos šiuo metu baigiasi, o priešingai.

Analizės duomenimis, Rusijos Federacija gali kariauti pastoviu tempu visus 2024 m. Tai bent jau turėtų leisti sukauptos technikos atsargos. „Nuo 2025 m. puolamųjų operacijų vykdymas Rusijai taps problemiškas“, - skelbiama publikacijoje.

Pavelas Luzinas naudojo labai tikslius skaičius, nurodydamas likusią Rusijos techniką sandėliuose pagal pagrindines transporto priemonių kategorijas. Analitinės įmonės paskelbti duomenys rodo, kad rusai dar turi 4000 tankų, 100 BRDM-2 šarvuotųjų automobilių, 2800 BMP-1 ir BMP-2 kovos mašinų, 1000 MT-LB ir 1300 BTR-60/70.

Tačiau tai dar ne viskas, nes yra dar tūkstančiai savaeigių mašinų ir velkamosios artilerijos. Iš jų svarbiausios yra 1800 vnt. 2S1 „Carnation“, po 750 vnt. 2S3 „Acacia“ ir 2S5 „Giatsint“, 350 vnt. „Nona-S“, taip pat 2400 vnt. velkamųjų „D-30“ ir 700 vnt „D-20“. Leidinyje taip pat nurodoma, kad Rusijos Federacijos kariuomenės gretose yra 1500 BM-21 „Grad“ paleidimo įrenginių.

 

Analizėje nedetalizuojama, kokie tankai šiuo metu Rusijoje tebėra gausiausi, tačiau remiantis 2021 ir 2022 m. duomenimis, galima įtarti, kad gausiausios atsargos susijusios su T-72 ir T-80, t. y. tankais, apginkluotais 125 mm kalibro patrankomis 2A46M, kurios gali kelti grėsmę gynėjų kariuomenės naudojamiems tankams. Tačiau verta atkreipti dėmesį į daugybę artilerijos sistemų, kuriomis Rusija vis dar disponuoja. Taip yra todėl, kad tai ginklai, leidžiantys atakuoti taikinius iš didesnio atstumo nei tankai, todėl jie yra vertinga įranga ne tik atremiant priešo atakas, bet ir vykdant intensyvesnį puolimą.

Daugiausia artilerijos vienetų Rusijos sandėliuose yra 2S1 „Gvozdika“ - tai ginklas, sukurtas XX a. 7-ajame dešimtmetyje. Iš viso jų buvo pagaminta daugiau kaip 10000, kurių didžioji dalis atiteko rusams ir ukrainiečiams. Šis beveik 16 t sveriantis ginklas šaudo į taikinius 22 kg sveriančiais 122 mm kalibro sviediniais. Naudojant dujų generatorių, jų nuotolis siekia iki 23 km.

 

Ne mažiau gausios 2S3 „Akacija“ ir 2S5 „Giatsint“ yra kitos praėjusio amžiaus patrankų haubicos. Pirmoji iš jų yra ginklas su 152 mm kalibro D-20 haubicomis, šaudančiomis į maždaug 20 km atstumu esančius taikinius skeveldriniais ir griaunamaisiais sviediniais, sveriančiais apie 43 kg. „Giatsint“ šaudo tais pačiais sviediniais, tačiau vizualiai skiriasi nuo šiek tiek senesnės 2S3.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
Autoriai: Edvardas Rimšelis
(8)
(39)
(-31)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: