„Paversti negyvenama dykyne.“ Okupantų planai dėl Charkivo (Video) (1)
„The Economist“ mano, kad „Charkivas yra viena iš kelių galimų ateities puolimo krypčių“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„The Economist“, remdamiesi kariniais šaltiniais Kyjive, daro prielaidą, kad Rusija nusprendė Charkivo miestą paversti dykyne.
„Rusija nusprendė miestą paversti „pilkąja zona“, netinkama gyventi civiliams“, – rašo leidinys.
Visgi, Charkivo meras Ihoris Terechovas griežtai paneigė šią hipotezę. Interviu, duotame slaptoje pramonės kvartalo vietoje, Terechovas sako, kad jo miesto gyventojai neketina pasiduoti.
Karo pradžioje reikalai buvo dar blogesni, kai didžioji dalis gyventojų pabėgo. Iš 2 mln. žmonių liko 300 000.
„Kaip tokį miestą paversti pilkąja zona? Žmonės neišeis, nes jau išvažiavo, o paskui sugrįžo. Jie jau pakankamai prisikankino“, – sako Terechovas.
Terechovas teigė, kad buvo gana sudėtinga aprūpinti miestą be elektrinių ar veikiančių transformatorių, tačiau jiems tai pavyko.
„Jei aš jums pasakyčiau, kaip mes tai padarėme, tai taptų taikiniu“, – pridūrė jis.
„The Economist“ pažymi, kad daugelis Charkivo problemų būtų išspręstos, jei Vakarai perduotų daugiau oro gynybos sistemų arba naikintuvų F-16, kurie galėtų likviduoti bombas gabenančius Rusijos naikintuvus.
Leidinyje priduriama, kad Rusija sunaikino „Patriot“ sistemą, kurią Ukraina naudojo gindama tokius miestus kaip Charkivas.
Tikslūs Rusijos ketinimai šiuo metu nėra aiškūs, nors yra tam tikrų ženklų, kad ji ruošiasi dideliam vasaros puolimui.
„Ukrainiečių šaltinis sakė, kad Rusija Rytų Sibire šiuo metu apmoko šešias divizijas, apie 120 000 karių“, – sakoma straipsnyje.
„The Economist“ mano, kad „Charkivas yra viena iš kelių galimų ateities puolimo krypčių“. Tai nėra pati tiksliausia informacija, bet Rusijos žiniasklaidoje tokia mintis jau yra nuskambėjusi.
„Tai gali reikšti Kremliaus informacinę kampaniją, kuria siekiama išgąsdinti Charkivo gyventojus. Arba tai gali būti raginimas aršiau reaguoti į dažnus Ukrainos išpuolius prieš Belgorodą, kurie taip pat kelia nerimą Vakaruose“, – rašoma leidinyje.
„The Economist“ pripažįsta, kad karinė įsiveržimo į Charkivą operacija Rusijai būtų išskirtinai sudėtinga misija.
„Užimant miestą reikėtų pralaužti Ukrainos gynybą ir jį apsupti, o Rusija to niekaip negali padaryti; nustatyti pranašumą ore, kuris nėra savaime suprantamas dalykas; ir laimėti kruviną miesto kampaniją“, – aiškina „The Economist“.