Nukrito su visom raketom. Galingas smūgis rusams. Tai buvo vienas rečiausių orlaivių (Video) ()
Irane pagamintas dronas „Mohajer-6“ nukrito Rusijos Federacijos teritorijoje. Nors rusai šiuos bepiločius orlaivius naudoja nuo 2022-ųjų, anksčiau niekada nebuvo gauta pranešimų, kad pačioje Rusijos teritorijoje jie būtų sudužę.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos armija Irano bepiločius orlaivius naudoja nuo pat karo Ukrainoje pradžios. Dažniausiai rusai naudoja bepiločius „Shahed-136“ ir reguliariai jais atakuoja gynėjų pozicijas. Tačiau tai ne vienintelis Irano gamybos bepilotis orlaivis, kurį rusai naudoja kare Ukrainoje. Rusijos armijos arsenale taip pat yra bepiločiai orlaiviai „Mohajer-6“, o vienas iš jų pirmą kartą nukrito Rusijos teritorijoje. Rusai nieko panašaus dar nebuvo matę.
⚡️The 🇮🇷Iranian-made Mohajer-6 Russian reconnaissance-strike UAV that fell in the 🇷🇺Kursk region
— 🇺🇦Ukrainian Front (@front_ukrainian) May 26, 2024
Guided bombs "Ghaem-5" can be seen on the hangers of the drone pic.twitter.com/pWBCyjHJ5h
Rusijos Federacijos teritorijoje nuolat krinta įvairių rūšių amunicija. Dar gegužę rusai ant savo šalies netyčia numetė mažiausiai dvi bombas, o anksčiau Rusijos teritorijoje nukrito rusų raketos Ch-35 ir raketos „Kalibr“.
Tačiau minėtas bepilotis orlaivis „Mohajer-6“ yra retenybė. Vaizdine medžiaga patvirtintas sunaikinimas įvyko tik du kartus nuo karo Ukrainoje pradžios. Pirmą kartą jį numušė ukrainiečiai, o per antrąjį incidentą Irano dronas buvo numuštas Kryme pačių rusų.
Bepilotis orlaivis, rastas Kursko srityje, besiribojančiame su Ukraina, yra trečiasis sunaikintas „Mohajer-6“ ir pirmasis, sudužęs Rusijos teritorijoje. Vaizdo įrašas buvo greitai pašalintas, tačiau internete imta dalintis įrašo kopijomis.
„Defense Express“ tinklalapyje pažymima, kad Rusijoje nukritęs bepilotis dronas buvo ginkluotas „Ghaem-5“ bombomis, kurių nuotolis, pasak Irano šaltinių, yra 12–20 km (priklausomai nuo paleidimo aukščio). Tačiau gali būti, kad po sudužusio „Mohajer-6“ sparnais buvo patobulintos raketos „Ghaem-5“, galinčios pasiekti taikinius už 40 km.
Šio nuo 2018 metų gaminamo drono ilgis siekia 7,5 m, o jo sparnų plotis siekia 10 m. Jį varo keturtaktis vidaus degimo variklis (Austrijos „Rotax 914“ arba Irano HESA agregatas), kuris leidžia dronui skristi maksimaliu 200 km/val. greičiu (kreiserinis greitis – 130 km/val.).
„Mohajer-6“ veikimo spindulys yra maždaug 2 400 km, o ryšio nuotolis su antžemine stotimi, kurią valdo 2 žmonių ekipažas, yra 500 km. Dronas gali pakilti į 7,6 km aukštį ir skristi 12 valandų.
Nors „Mohajer-6“ yra palyginti naujas modelis, Iranas jau ruošia kitą nepilotuojamo orlaivio versiją. Inžinieriai jau dirba prie naujojo „Mohajer-10“, kuris 2000 km atstumu galės gabenti 300 kg sveriančius krovinius.