Ukrainos dronai rusus bombarduoja tikromis aviacinėmis bombomis (Foto)  ()

„Baba Jaga“ – taip vadinami visi didieji dronai-bombonešiai. Kai maži dronai mėto granatas ar lengvesnius specialiai jiems sukurtus užtaisus, „Baba Jaga“ nesismulkina – mėto minosvaidžių minas, prieštankines minas ar net modifikuotas aviacines bombas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Baba Jaga“ techniškai nėra oficialus drono modelio pavadinimas. Taip apibūdinami visi dideli vertikaliai kylantys ir besileidžiantys dronai, galintys panešti rimtesnius krovinius. Dažnai tai 6 sraigtus turintys specialiai bombonešio rolei užpildyti sukurti dronai. Ukrainos gynėjai jais labai dažnai mėto modifikuotas prieštankines minas, nes jos yra pigios ir jų Ukraina turi labai daug. Valydami rusų sukurtus minų laukus ukrainiečiai prisirenka minų, kurias vėliau gali mėtyti ant rusų apkasų. Dronai taip pat gali dėlioti minas ant kelių, kur jas, kaip tikimasi, ras rusų technika. TM-62 mina sveria apie 10 kg ir didelis dronas, „Baba Jaga“, ją neša net neišmuštas prakaito.

[Vokietija] Net 2 kartus pigiau nei Lietuvoje profesionalus flokavimo įrenginys. Ribotas kiekis
3865

Puiki kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Profesionalus įrenginys

Išsamiau

Populiariausias ukrainiečių „Baba Jaga“ dronas oficialiai yra „Vampire“. Jis gali panešti 15 kg svorį, nuskrenda iki 10 km. Bet, kaip minėta, „Baba Jaga“ vardu vadinami visi didieji dronai-bombonešiai. Rusai taip apibūdina ir savo panašius dronus.

Ukrainiečiai neseniai parodė naują užtaisą savo „Baba Jaga“ bombonešiams ir jis iš tikrųjų verčia kilstelti antakius. Tai – amerikietiškos aviacinės bombos „Mark 81“ (Mk81) dalis, jos galvutė, prie kurios nosies pritvirtintas vamzdis su stabilizatoriumi. Ir tai iš tikrųjų yra stebinantis ginklas.

 

Nors Mk81 yra mažiausia „Mark 80“ serijos bomba, ji vis tiek sveria 110 kg, iš kurių 44 sudaro sprogstamasis užtaisas. Aišku, kaip matote nuotraukoje, kurią galite palyginti su pagrindine straipsnio iliustracija, „Baba Jaga“ dronui pritaikyta maža tos bombos dalis, tikriausiai sverianti apie 15 kg. Bet vis tiek – dronai ant rusų dabar mėto tikras aviacines bombas.

 

Mk81 buvo sukurta šeštajame dešimtmetyje. Tokias bombas JAV karinės pajėgos naudojo Vietname, bet ten paaiškėjo, kad Mk81 yra tiesiog per maža, daug mažiau efektyvi už šiek tiek didesnes aviacines bombas. Todėl Mk81 gamyba buvo sustabdyta ir dabar ši bomba yra gana retas ginklas. Panašu, kad kelios likusios Mk81 bombos buvo perduotos Ukrainai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(14)
(1)
(13)

Komentarai ()