Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
andrewd 2010-10-04 21:06
Man visa tai, straipsnis, priminė filmo: Vyrai juodais drabužiais, MIB, pirmos dalies pabaigą
faktas 2010-10-04 21:06
Šiaip panašaus pobūdžio straipsniai man patinka, bet šis praktiškai apie nieką ir net nelabai supratau paaiškinimo...
leffect 2010-10-04 21:06
Pats gali tik spelioti ir fantazuoti kaip viskas ,bus ,nes tu nezinai scenarijaus, musu zemes planetoje manau to niekas nezino,nebent kazkur kitur labiau pazengusi civilizacija.Mes dar istikruju lb jauni moksle,katik issirite is kaiusiniu,bet tiesa isaiskes tai tik laiko klausimas,gal daleliu greitintuvas atsakys y svarbius klausimus.
simukis 2010-10-04 21:52
Tarkime tada įsivaizduokite viską kaip maždaug :
Plačiausioje vietoje(piešinio) visatos plėtimosi greitis suletėja iki mažiausio, tada toliau pradeda kuo toliau tuo greičiau judėti Juodosios visatos link.
Pasiekęs tašką laikas(Vidury esantis taškelis pasiekia tą kur viršuje) Įvyksta naujas sprogimas ir viskas vyksta veidrodžio principu - visata juda link baltosios visatos taško. Ir taip amžinai.
P.S. Labai sunku nusakyti savo mintis bet gal suprasite
abcdjasd 2010-10-04 23:10
Mažai tikėtina teorija tiesa pasakius. Dauguma mokslininkų sutinka kad visata truks dar bent 30 milijardų metų. Tada nuomonės skiriasi,
Vieni teigia kad per 30 milijardų metų visata nustos plėstis išsekus juodosios materijos enrgijai (kuri dabar viską stumia į šalis) ir vėl susitrauks į pradinį tašką. Kiti mano kad ji taip ir plėsis begalo kol žvaigždėm baigsis kuras, kas užtruks dar gerokai ilgiau...
Na aišku pastoviai pasirodo ir vienas kitas su savo teorijom kaip dabar :]
Tornmentor 2010-10-05 00:10
Kiek aš žinau, tai matematiškai įrodyta, jog egzistuoja begalybė skirtingų begalybių, viena už kitą didesnių. Kadangi mes galime imti skaičių sekas nr1 (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,..) ir nr2 (10, 20, 30, 40, 50, 60, 70,..) ir ištęsti vienodu numerių skaičiu iki jos pasieks begalybę, pastebėsime faktą, jog pirmoji begalybė yra mažesnė už antrąją. Tai patvirtino Georg Cantor. (tikiuosi, jog nesuklydau, nes pats nesu matematikas )
Manau, kad šis straipsnis nėra tikslus, trūksta gilesnio fundamentalaus visatos suvokimo, bet žmonės galvoja, o jei jau galvoja - tai šaunu
Myslius 2010-10-05 00:33
Nėra tokios juodosios materijos energijos, yra tik tamsioji energija ir tamsioji materija. T. Materija visatos neplečia, o padeda formuotis galaktikoms. Tamsioji energija nieko nestumia, greičiau traukia iš išorės.
Abejoju ar bent viena šiuolaikinė teorija yra bent arti tiesos apie tai kas yra visata. Manau kad per milijoną metų niekas to neišsiaiskins, o jeigu sugebėtų išsiaiškint tai tektų visus 5 ar 30 milijardų metų mirti iš nuobodulio. Mokslo žinios ir tos reliatyvios.
Visata nėra fraktalinė, nėra begalinė, viskas kas turi pradžią turi ir pabaigą, niekada neras fundamentaliausios dalelės, bei niekada neišsiaiškins kokio dydžio visata.
Begalybė egzistuoja tik matematikoje, fizikoje ne. Juodoji skylė nėra singuliarumas, egzistuoja planko konstanta, o neutrinas nėra bemasis.
Einu kurti roboto kuris užkariautų pasaulį, žmones paverstų į lemputes ir vėl prasidėtų viskas iš naujo...
Gedis 2010-10-05 08:31
Del to big bango yra tik teorijos,bei speliones.Niekas nei irode,nei kada bus imanoma tai irodyti manau.Speliones ir siuo klausimu.Tiesiog suseda keli mokslininkai ir sukuria kaskokia savo hipoteze.Siaip bent man nesuvokiama kaip is nieko gali atsirasti kaskas,pirminis sprogimas pvz.As to nesuprantu,taigi palieku tai spelioti mokslininkams,o po to skaityti ju bandymus kaska issiaiskinti
revas 2010-10-05 10:51
na yra dar vienas dalykas, visi žinom, kad atomas yra 99.9999999999999% tuštuma.. trylika nulių. tai jei atsižvelgsim kad visata tarp galaktikų ir taip yra tuščia... tai būtų įmanoma visai neblogai tą visą visatą suspaust
Smėlis 2010-10-05 12:00
jei tu nesuvoki, tai galbūt problema tavyje? sapalionėmis vadinti tikrai nederėtų.
Arta 2010-10-08 00:44
neatsistebiu tokiu, pavadinciau, shou-mokslininku, skelbianciu tokius absurdus, izulumu ir bukumu. Ne del to, kad teigiama, jog "laikas gali baigtis" (juk kazkada kai nebuvo erdves, nebuvo ir laiko, tad nenuostabu, kad kazkada vel viso sito gali nelikti), bet del to, kaip tie "mokslininkai" aiskina galima laiko pabaiga. O aiskina paciu kvailiausiu budu - tai butu panasu i temperaturos kilima (ar kazkas panasaus). Na teoriju galima sukurti ivairiu, jei tik jos kazkiek atitinka tikrove. Ir galima tu teoriju pagrindu atlikti matematinius skaiciavimus, bet visgi paskui "nepaslyskime" aiskindami, kaip isivaizduojate ta laiko pabaiga. Visgi reikia suvokti kas yra laikas. Laikas tai ivykiai - nera ivykiu -> nera laiko. Kaip prie aukstu (netgi superaukstu) temperaturu negali buti jokiu ivykiu?! . Juk temperatura >0 K reiskia medziagos judejima. Jei medziaga juda, tai galima fiksuoti skirtingus medziagos buvius, o tai ir yra ivykiai, kuriu pagrindu gali buti skaiciuojamas laikas.
Vienintelis budas tokiems pop-mokslininkams issisukti is padeties butu - interpretuoti auksta temperatura, kaip Visatos traukimasi vel i singuliaruma (ir medziagos kaitima) ir kazkoki (bent laikina) erdves isnykima. Tuomet tokia ju isvada butu idomi - butu apskaiciuota, kad Visata susitrauks po ~5 mlrd. metu - cia jau labai idomu, nes niekas tokio scenarijaus net issakyt nera iki siol issakes... Vienu zodziu baisu, kai fizikai, budami labai gerais teoretikais ir matematikais, neturi elementaraus supratimo apie fundamentalias savokas.
Dar vienas abejotinas pasakymas - tuo metu kai baigtusi laikas, nieks nieko nepastebetu. Tai vadinasi nieks ir nesibaigtu - Visata ir toliau kazkokiu budu gyvuotu. Tai kokia moksline prasme tuomet turi tokios isvados! Tai grynai zaidimas formulemis ir gautais sprendiniais.
Del cia kitu komentatoriu issakytu minciu, jog Visata labai jauna, arba gyvuos dar kokia 30 mlrd. metu, tai jie labai teisus - jau pries ~30 metu padaryta isvada, jog Visata egzistuos maziausiai 10^30 ar net 10^32 (laispniu 32) metu. Tai cia tik remiantis protono stabilumu. Bet paskutinio protono skilimu irgi niekas dar nesibaigia...
Tornmentor 2010-10-08 01:45
Na vis dėlto galima LABAI bendrais bruožais kalbėti apie visatos "pabaigą" , kai entropijos dydis bus per didelis, jog būtų galima išgauti "naudingą darbą", bet ir tai - tik šilumos mirtis visatoje.. laikas bėgs ir toliau.
Arta 2010-10-08 17:03
taip, tai cia klasikines "silumines mirties" ideja, bet ji susijusi tik su procesais, kurie nesugebetu sukurt jokiu strukturu (nors laikas ir eitu). Bet sis termodinamikos desnis irgi tinka tik uzdaroms sistemoms, o kokia yra Visata, mes nezinom. Be to Visatoje vyksta sudetingi kvantiniai, simetrijos pazeidimo procesai, kurie su termodinamika neturi nieko bendro. Teoriskai ir dabartines Visatos strukturu neturejo susikurt, laikant, kad infliacija (staigus Visatos pletimasis) vyko is absoliuciai vienalytes substancijos, bet visgi nezymios fliuktuacijos is kazkur radosi...
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Laikas greičiausiai "baigsis" per artimiausius 5 milijardus metų, teigia astrofizikai