„Tai pakeis skrydžius į kosmosą.“ NASA skelbia pirmuosius vaizdus (Foto, Video)  ()

Sėkmingai išskleidus saulės burę, šio įvykio patvirtinimas pasirodė neįprastos nuotraukos pavidalu.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-09-06 „Tai pakeis skrydžius į kosmosą.“ NASA skelbia pirmuosius vaizdus (Foto, Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dar šių metų balandį NASA į orbitą išsiuntė „Advanced Composite Solar Sail System“ (ACS3) erdvėlaivį, aprūpintą didžiule saulės bure. Ši technologija gali pakeisti kosminius skrydžius, nes leis ne tik nepilotuojamoms, bet ir pilotuojamoms misijoms greičiau judėti per Saulės sistemą.

NASA neseniai paskelbė, kad Saulės burė sėkmingai išskleista į orbitą daugiau nei 900 km aukštyje virš Žemės paviršiaus. Tačiau šį faktą įrodančių nuotraukų nebuvo. Dabar NASA parodė pirmąjį patvirtinantį vaizdą, rašo „Space“.

[EU+Kuponai] Banggood 18-o gimtadienio rinkinukas! El. paspirtukai, nešiojami PC, žaidimų monitoriai, prekės automobiliams ir kt. + PayPal akcija (Video)
7425 10

Specialus 18-o gimtadienio rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-09-14/2025-08-01

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „ANGWATT CS1“ - el. paspirtukas, 1000W, vienu įkrovimu 85 km, 55 km/h

2) „Ninkear N16 Pro“ - 32GB+1TB, 2,5K ekranas, Windows 11

3) „KOORUI ‎34E6UC“ - 34 colių WQHD žaidimų monitorius

4) „Mudiro“ - kelioniniai 21/25 litrų talpos šaldytuvai su LED valdymo panele

5) „MUDIRO EW-S05“ - 500W aukšto slėgio plovimo įrenginys

6) „iMars X5“ - automobilinis vaizdo registratorius

Išsamiau

Pirmoji NASA saulės burės orbitoje nuotrauka gali atrodyti šiek tiek keista, iš dalies dėl to, kad erdvėlaivis „keistai elgiasi“ erdvėje. Kaip aiškina NASA mokslininkai, faktas yra tas, kad iki šiol nebuvo galima kontroliuoti įrenginio orientacijos po saulės burės išskleidimo. Todėl toks įrenginio elgesys nestebina.

 

Misijos valdikliai stabilizuos ACS3 orientaciją, kai bus gauti visi reikalingi duomenys apie tai, kaip elgiasi pati saulės burė ir ją laikančios sudėtinės strėlės. Labiausiai tikėtina, kad stabilizavus ACS3 padėtį, bus gautos lengviau suprantamos nuotraukos. Pats įrenginys turi keturias plačiakampes kameras, su kuriomis fotografuoja. Išskleistos formos saulės burės ACS3 plotas yra 80 kvadratinių metrų.

 

Vienos iš kamerų padaryto vaizdo apačioje matoma dalis saulės burės, o viršuje – saulės baterijos, kuri maitina įrenginį, paviršius. Nuotraukoje esantys objektai turi šiek tiek iškreiptą formą dėl plačiakampio fotoaparato matymo lauko.

 

 

Sėkmingas saulės burės panaudojimas kosmose yra svarbus žingsnis į priekį kuriant technologiją, galinčią pakeisti kosminius skrydžius. Saulės burės judėjimui naudoja fotonus, tai yra šviesos daleles, kurios jas daro spaudimą. Jei paprastam burlaiviui Žemėje judėti padeda vėjas, tai erdvėlaivis juda saulės spinduliuotės pagalba.

Erdvėlaivis, varomas saulės šviesos slėgio, galėtų pasiekti labai didelį greitį, negabendamas didžiulio kuro kiekio. Tokiu būdu, pasak mokslininkų, ateityje žmonės galės greitai pasiekti net tolimiausius Saulės sistemos kampelius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(0)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()