Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Laiqualasse 2011-03-22 00:29
Centriniam kompiuteriui su robotų kolonija atsirasti savaime, manau, mažiau galimybių, negu atsirasti kažkokiai civilizacijai, kuri tokį kompiuterį sukurtų ir taptų jo vergais. Bet iš esmės irgi sutinku, kad ateiviai populiariojoje kultūroje vaizduojami pernelyg "žmogiški".
ustis 2011-03-22 00:42
O as sutinku su Hawkings.Kaskur skaiciau "Oziukas krumuose garsiai bliove kol jo neisgirdo tigras ir kai tigras oziuka draske tada pastarasis jau tilejo bet po laiko"(ar kaskaip panasiai)
Straipsnis super. Ir butent del to kad ilgas ir suprantamai parasytas.
Lauksiu 3 dalies aciu
Myslius 2011-03-22 00:45
Taip, atsirasti savaime yra tikrai daug maziau galimybiu, tik klausimas link kur veda progresas?
Laiqualasse 2011-03-22 00:46
Turiu nuvilti - trečios dalies nebus...
Bet parašysiu apie kitokius astrofizikinius dalykus.
Myslius 2011-03-22 00:52
siaip geras straipsnis, butinai lauksim daugiau, ivairia tematika.
PovilasIT 2011-03-22 00:55
noretusi tokiu straipnsiu dar daugiau, nebutinai apie kitas galimas egzistuoti civilizacijas, apskritai apie visata yra tikrai idomiu temu. skaiciau straipsni, jog zmones nera zemiskos kilmes, mes tik prisitaike gyventi zemeje.
ustis 2011-03-22 01:07
"skaiciau straipsni, jog zmones nera zemiskos kilmes, mes tik prisitaike gyventi zemeje."
Tu jau atleisk Povilai bet as isitikines kad zmones pilnai yra zemiskos kilmes
1.DNR panasi kaip ir kitu gyvunu
2.Zmogus gali valgit beveik visa organika kuri yra aplink mus.Tai reiskia kad mes vietiniai
3.Trecio taip greit nesugalvoju bet pagalvojas tikrai atrasciau
sz520qm 2011-03-22 01:16
, dar truputį pamąsčiau apie EM bangų skleidimo laikotarpį iš Žemės į kosmosą. Netikslingai radijo bangos buvo siunčiamos 70 metų ir neseniai tai beveik liovėsi. Tačiau, turint naujas žinias apie egzoplanetas iš Keplerio stebėjimų ir, tikėtina, iš būsimų panašių ar analogiškų misijų, galima spėti, kad gali susidaryti neprofesionalios nežemiškos gyvybės paieškų bendruomenės, t. y. senieji radijo siųstuvai bus tikslingai kreipiami į naujai atrastas egzoplanetas ir pilnu stipriu transliuos žinutes, panašias į Arecibo. Tam tikriausiai nereiktų nei profesionalios įrangos, nei didelės patirties astrofizikoje ar astrobiologijoje.
Būtų įdomu, jei kas galėtų pakomentuoti kokio stiprumo ir signalo triukšmui santykio signalai "nutekėdavo" į kosmosą, kai buvo naudojamos analoginės transliacijos, kaip tai lygintųsi su ta pačia aparatūra, naudojama skleisti signalus tikslingai į vieną/kelis taikinius, kiek reiktų finansinių ir/ar žinių išteklių susikonstruoti tinkamą aparatūrą tokiai medžioklei. Kitaip sakant, ar teorija "po kelių/keliolikos metų bus daugybė potencialių gyvybę turinčių planetų ir gykai susėdę galiniuose kiemuose siųs radijo signalus link tų planetų, norėdami aptikti tą gyvybę" yra galima.
Galbūt atvirkštinis variantas, kai nežemiška gyvybė tikslingai pradeda siųsti žinias į Žemę, irgi galimas? Būtų galima šiek tiek padidinti vieną iš daugiklių.
Kitas variantas - pilnesnis žvaigždės išnaudojimas, surenkant jos energiją. Jei civilizacija pradeda konstruoti kosmines struktūras, (nepilnai) apgaubiančias savo žvaigždę, su tikslu surinkti radiacinę energiją, tai tikriausiai, žiūrint iš kitos žvaigždės sistemos, būtų pastebimi įdomūs žvaigždės ryškio svyravimų dėsniai ir kitimai dėl megastruktūros sukimosi aplink žvaigždę. Tai irgi būtų netikslinis signalo siuntimas. Kažkas panašaus į heliografus.
nondescript 2011-03-22 01:18
1. Panaši, bet ne tokia pati
2. O gal kažkuri planeta turi tokią pačia organiką?
Aišku čia tik spėliojimai, bet pasak tos teorijos amino rūgštis į žemę galėjo atnešti meteoritai, kas yra visai realu.
femto 2011-03-22 01:44
Juokinga, bet audrina vaizduotes http://eg.ru/daily/x-files/22735
PovilasIT 2011-03-22 02:01
nevisiskai as tiksliai pasakiau, ta prasme, kad gyvybe zemeje yra nezemiskos kilmes.
va straipsnis, kas neskaitete visai idomus.
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/a ... 62&l=2&p=1
kionig 2011-03-22 02:55
Siųstuvas naudotas Arecibo žinutėms.
O čia http://www.setileague.org/editor/uhftv.htm kodėl įdomios yra televizijos transliacijos.
Jiem nėra kitos išeities kaip tik didinti galią, o senus siųstuvus ardo ir renka naujus, taip keldami galią.
Dar vienas įdomus grafikėlis iš wiki http://en.wikipedia.org/wiki/SETI#MOP_a ... ct_Phoenix parodantis analoginės TV galimybes.
Signalų skleidimas priklauso nuo antenų tipų ir jų charakteristikų. Ar tai paraboliniai reflektoriai, dipolinės antenos, bliūdai tokie kaip straipsnio nuotraukoje.
Galios milžiniškos, elektros suvartojimas perspjauna ir patį LHC. Neįsivaizduoju kiek čia milijardų dolerių sukišta per tiek transliavimo metų, o kur dar medžiagoms, statyboms ir visam aptarnaujančiam personalui bei dar superkompiuteriai ir visa kita. Amerikonų biudžetą gerokai ištuština
Lietuvis 2011-03-22 11:30
citata : Nors manoma, kad didelę dalį tokių piešinių sukuria mistifikacijų entuziastai, vis dėlto dalies jų kilmės ir pagaminimo būdo (stiebus preciziškai sulankstant taip, kad augalai nebūtų pažeisti) moksliškai nepavyksta paaiškinti, todėl su šiuo reiškiniu susijusi kontroversija išlieka ir toliau.
Tai gal vis del to cia roziniu vienaragiu darbas? ;D
Lietuvis 2011-03-22 11:34
tai puiku jog tu zinai , nes cia tik teorija tas lygiai tas pats kas tavo ir mano nuomone
kionig 2011-03-22 13:43
mindo laukus norėdami kvailiems ir patikliems Žemės gyventojams kažką pasakyti. Juk bandas lengva pakreipti reikiama linkme, tik papasokok jiem neįtikėtiną pasakėlę..
kiesza 2011-03-22 13:48
Manau tuštut tuštutėlis straipsnis paremtas vien numanomais skaičiais kurie, gali kisti nuo +n iki -n ir kolkas jie visi butu teisingi, \Bet protingiausia versija visdelto kogero būtų ta jog kitos civilizacijos jau seniausiai apskaičiavo kelionių kosmosu galimybę ir jos atsisakė
Laiqualasse 2011-03-22 14:46
Tikra tiesa. Prieš maždaug metus teko skaityti straipsnį "All sky upper limit on Dyson spheres" (kur nors ArXiv turėtų gulėti). Nerado... Nors iš kitos pusės Daisono sferos yra nelabai techniškai įmanomi (ar vertingi) objektai. Bet tikėtis, kad labai pažangios civilizacijos gali pakeisti ne tik savo planetos, bet ir žvaigždės spektrą, manau, verta.
Laiqualasse 2011-03-22 14:47
Didžioji mokslo, ypač astronomijos/astrofizikos, dalis yra būtent numanomų skaičių tikslinimas.
faktas 2011-03-22 21:55
Šiaip gerai tokie straipsniai - žmonėms protus bent kuriam laikui išblaivina, nes dažnai tikėjimas ateivių egzistavimu tampa ne tikėjimu, o dogma.
Beje, skaičiau statistiką apie pranešimų apie ateivius ir vaiduoklius priklausomybę nuo vaidybinių filmų skaičiaus ir populiarumo. (-:
O apie fiziką straipsniai labai laukiami. Ir kuo moksliškiau, tuo geriau. Būtų nerealu straipsnių ciklas apie visus žvaigždžių tipus ir juodąją bedugnę. Praėjusią savaitę "trumpam" apsistojau ties jomis wikipedia tinklapyje ir skaičiau iki ryto apie jas bei susijusius dalykus, nes tikrai buvo, ką sužinoti. (-:
Laiqualasse 2011-03-22 22:32
Apie (astro)fiziką straipsnių - bus
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kur jūs, žalieji žmogeliukai? Gyvybės paieška Visatoje (II dalis)