Mokslininkai teigia, kad Marso žvirgždas įrodo, jog planetoje kažkada tekėjo vanduo (4)
BBC praneša, jog mokslininkai nuo šiol turi beveik nenuginčijamą įrodymą, jog Marso planetoje matyti peizažai iš palydovų iš tiesų yra paveikti kažkada ten tekėjusio skysto vandens. Tai įrodo ir dabar vykdomi Marso žvirgždo (nuzulinti akmenys) tyrimai su naujausia technika.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tiesa pasakius, ilgai mokslininkai manė, jog Marso slėniai, kanalai ir deltos, kurios buvo matomos iš kosminių palydovų, buvo paveiktos vandens erozijos. Vis dėlto tik naujausi NASA tyrimai su mokslinių tyrimų robotu „Curiosity“ pagaliau leido faktais pagrįsti šias mintis.
Mokslininkai jau kuris laikas stebėjo „raudonosios planetos“ žvirgždą taip vadinamame „Audros krateryje“. Žvirgždo lygumas yra identiškas, kaip ir Žemėje, kur anksčiau tekėjo upės ar upeliai. Uolos fragmentai, kurie yra paveikti tekėjusio vandens, dažniausiai turi nudaužytus kraštus. Kai vandens tekėjimas baigiasi, žvirgždas susidėlioja sanklota. Taip yra ir Marse, ir Žemėje.
Nepaisant to fakto, jog „Curiosity“ robotas turi gana nemažai nuotraukų iš „Audros kraterio“, o patys NASA ir iš savo palydovų, vis tiek atsiras teigiančių, jog vanduo Marse upėmis tikrai netekėjo. Bet dr. R. Williams sako, kad dešimtmečius spekuliuojama ir keliamos hipotezės apie Marso kraštovaizdį, tačiau pagaliau turime aukštos raiškos fotografijų su akivaizdžiais vandens srovės likučiais.