NASA išjungė milijonus galaktikų padėjusį atrasti kosminį teleskopą „Galex“  (0)

NASA paskelbė išjungusi kosminį teleskopą „Galex“, kuris padėjo surinkti informacijos apie šimtus milijonų tolimų galaktikų, skelbia Space.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įrenginys buvo išjungtas praėjusį penktadienį, birželio 28 dieną. Per ilgus darbo metus kosminio teleskopo surinkti duomenys padėjo mokslininkams geriau suprasti galaktikas – kaip jos susidaro, auga ir vystosi.

150 mln. dolerių vertės „Galex“ palydovas buvo iškeltas 2003 metų balandį. Iš pradžių buvo numatyta, kad jis 29 mėnesius tirs, kaip kosmose formuojasi žvaigždės, vėliau jo misija buvo pratęsta. 2011-aisiais NASA nusprendė nutraukti projekto finansavimą, o dar po metų agentūra priėmė beprecedentį sprendimą ir paskolino jį Kalifornijos technologijų institutui, kuris įrenginį išlaikė privačiomis lėšomis.

„Galex“ ne tik padėjo mokslininkams išsiaiškinti, kaip gimsta, formuojasi ir sensta galaktikos, bet ir užfiksavo didžiausią žinomą spiralinę galaktiką visatoje „NGC 6872“ bei žvaigždę ryjančią juodąją bedugnę. Be to, mokslininkai dar kurį laiką analizuos pastaraisiais metais „Galex“ surinktą informaciją.

Pats palydovas Žemės orbitoje skries dar mažiausiai 65 metus, kol galiausiai nukris į Žemę ir sudegs planetos atmosferoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(5)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai