Elonas Muskas atskleidė, kaip atrodys gyvenimas pirmame Marso mieste

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Benediktas 2020-12-13 16:17
Ant ko dar taip pyksti, kaip ant Musko?
immortallt 2020-12-13 16:24
Na tikrai nesiginčysiu, kad Musk'as mėgsta pasvajoti ir taip pakelti akcijų kainas. Ir taip, kas su Musk'u susiję, yra pervertinta, tačiau reikėtų duoti ir šiek tiek laurų, tikrai tiek su mokėjimas, tiek su elektromobiliais/akumuliatoriais, tiek ir su raketomis padarė reikšmingus proveržius rinkoje. Kiti ginčijasi, kad va Porsche dabar geriau, bet ar tas Porsche būtų darę elektromobilį dabar, jei ne Tesla? Kai išėjo pirmas roadster'is gi visi juokėsi, kad golfo laukų mašinėlė bus. Iš cybretruck juokėsi, bet užsakymų yra apie 600k vnt., jei jau ne daugiau. Dalis to ką jisai kalba nepasieks, bet net jei pusę pasieks ir per du kartus ilgesnį laiką nei jis žada - tai vis tiek nerealus progresas. Ir šiaip, dirbu aš dabar daug su inovatyviomis įmonėmis, yra sukurta krūvos inovatyvių sprendimų (jei kalbėti apskritai) ir Lietuvoje, pvz. medicinos srityje. Vėžio gydymą galėtume pagerinti keliose srityse iš karto, ir labai reikšmingai, tai tiek ankstyvame aptikime, nes yra jau sukurta ir sertifikuojama technologija atpiginti daugumos vėžio formų tyrimus, tiek ir gydyme, kuris leistų itin tiksliai normuoti ir pataikyti chemoterapiją. Tada yra sprendimai gerinti, ankstinti prognozes apdorojant informaciją ir pan. Ir čia imant tik mažą Lietuvą, kurioje inovacijos stagnuoja. Elektromobilių srityje turime geras krovimo stoteles, tiesa, dar ne didelės galios. O krovimo stotelių turime du gamintojus, kurių specializacija kiek skiriasi. Lietuvoje esame sukūrę ir dabar diegiama elektrinė pavara keltui. Bus kitais metais bandoma. O kalbant pasaulio lygiu, jau minėjau, sukurta technologja, kurią galima įdiegti į bet kurias celes, kainos nepadidina, tinka esama įranga, kuri iš esmės neleistų celei ne tik užsidegti, bet ir perkaisti, taip prailginant akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Užsidegti akumuliatorius gali tik jį užkaitinus iki 800 laipsnių pirma. Su šia technologija net peršauta celė kiaurai dar sugeba atiduoti dalį elektros, t.y. nėra visiškai mirusi. yra dar krūvos technologijų, bet neišvardinsiu čia visų. Ir čia kalbu tik apie tas technologijas kurios patentuojamos, sudaromi kontraktai ir pan.. Apie grynai laboratorines net nekalbu. Musk'as pasižymi tuo, kad jis tas technologijas ankstyvoje stadijoje paima, rizikuoja, ir diegia į rinką per 1-2 metus, kai įprastai tai trunka 8 metus ir ilgiau.
conjurer 2020-12-13 16:47
Muską.
Benediktas 2020-12-13 17:12
conjurer, ką tu geriau žinai nei SpaceX ir NASA tandemą kosmoso pramonėje šiuo metu?
conjurer 2020-12-13 17:38
Mus abu diskusijuose apie muską. Esame neiškiriama pora. Jing ir Jang.
Benediktas 2020-12-13 19:01
Čia bandymas išsisukti nuo atsakymo? Be to net ne apie Muską klausiau.
conjurer 2020-12-13 19:39
Tiesiog, kas mane užknisa, jų paleidimai nėra transliuojami gyvai, kaip spaceX, ULA, ESA, ir kitų bendrovių.
Benediktas 2020-12-13 21:33
O kinų privati bendrovė stato roverius Mėnulyje ar valstybinės gamyklos, laboratorijos? Nes jei kalbam apie valstybinį įnašą, tai NASA turi Roverius Marse. Nes kalba ėjo apie valstybinio ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą.
conjurer 2020-12-13 22:10
Tiesiog galvojau klausi kas geriau už nasa+spacex, tai sakau kiniečiai. Pigiau irgi, paėmus bendrą finansavimą. Bet jei klausi kurios kompanijos geriausiai įsisavina NASA pagalbą, ir turi laisvės sprendimuose, tai taip tada bus spaceX. Bet tada klausimas gaunasi su labai mažai atsakymų. Pvz aš galiu užduoti klausimą, kokia firma gamina geriausius 4 ratais varomus automobilius, ir logotipe turi daugiau nei vieną apskritimą? Va ir esi užblokuotas nuo "subaru".
Benediktas 2020-12-13 22:38
Pastate naują kapsulę Dragon ir nugabeno zmones į TKS. Kuri testuoja Raketa, skridimui iki Marso ir cia turi taip pat puiku progresa. Paskutiniam bandyme, kaip puikiai raketa padare manevra is horizontalios padeties i vertikalia. Cia daug inzinerijos. Ar tokia įmonė verta kritikos? Nėra kitos tokios privačios įmonės, kuri šiuo metu darytų panašaus masto dalykus.
conjurer 2020-12-13 23:09
Sovietų sąjunga pirma paleido objektą į orbitą. Ar jie verti kritikos, dėl to ką darė su savo piliečiais, kai pasiekė tai ką pasiekė? Va taip tu skambi. Ir kritikuoju absurdiškus pasisakymus, kurių šitas straipsnis pilnas, o ne tai ką jie jau atliko, ar tai kas yra realu. Pvz realu kad jie sertifikuos starship žmonių gabenimui, bet jis vis tiek nebus toks saugus, kaip lašo formos maža kapsulė žmonių nusileidimui. Pagrinde man kliūna musko pasisakymai kurie lenkiasi su realybe, ankstesniais jų pažadais, ir panašėja "mars one" scamą. Tau matau kad kliūna kad tavo dievukus kažkas pakritikuoja. Bet čia toks auklėjimas atėjo iš religingos šeimos, nieko nepadarysi.
Benediktas 2020-12-13 23:21
Tai tu žiūrėk į SpaceX darbus, o ne į Musko pasisakymus, jei jis tau taip nepatinka. Taip lygiai as nekritikuoju Sovietu sajungos, ka ji pasieke savo laiku. Turetume vertinti pagal pasiekimus, o ne kalbas. Pasiekimus, jau surasiau. Nu ir pamatysi, nuskris ta raketa į Marsą, pradžioje be žmonių ir gal ne iš pirmo karto. Taip manau del to, kad matau per video progresa, realus darbai vyksta.
conjurer 2020-12-13 23:37
, kitų metų pradžioje.
robertasdd 2020-12-13 23:42
Gryžtant prie marso. Buvo gi čia kažkada straipsnis, kad marse ir mėnulyje tokie namai stikliniai yra bereikšmiai, nes ten smulkaus abrazyvinio smėlio vėjas viską nušlifuoja. Ir net nežino kaip tas dulkes filtruot. Taip kad vienareikšmiškai - tik po žeme kolonija būtų įmanoma.
AAA000 2020-12-13 23:56
tam nereikia trenktis i Marsa. Evereste uztektu bandomaja baze pastatyt... pagyvenimui ilgesnius laikotarpius. Marse butu viskas desimtis kartu sudiniau... aplamai Menulis beveik kaip Marsas. nedaug skiriasi gravitacines ir atmosferines salygos. cia is esmes kliedesiai kazkokie su tuo Marsu. realiai tenuskris issilaipins ir isirasys i istorija. kazkas. greiciausiai nebeparskris. VISKAS. toliau kaip Menuly viskas bus... taps niekam nebeidomu... NASA siektiek racionaliau ten viska projektuoja - bet negauna finansavimo. o cia manau baigsis tik kroviniu kilojimu kosmosan ir pelnu is klientu uzsakymu. jei pvz koks pelningas kosminis metaliniu asteroidu gaudymas issivystys, as sunkioji pramone - tada gal ir Marsan parodomoji sou padarys prie to pacio... del zmoniu kolonijos - labai abejoju. net ir lavos urvuose.
Benediktas 2020-12-14 00:02
Galvojau dalyvauji diskusijoje. Kai tik pasiūliau blaiviai pažiūrėti į atliktus darbus per laiką, bandai nusišalinti...
conjurer 2020-12-14 00:31
Visų pirma mėnulis iš vis neturi atmosferos. Marsas turi, nors ir labai retą. Tai daug ką keičia, pvz nusileidimas marse ir mėnulyje yra visai kitoks. Marse šiek tiek veiks parašiutai, ir yra tikimybė sudegti leidžiantis, mėnulyje parašiutai nieko nedarys, ir gali tik sudužti. Ir jei galiu taip išsireikšti marsas turi geresnių išteklių. Tiesą sakant ne marsas o jo palydovai. Rusai norėjau ištirti phobos'ą bet jų misija nepavyko. Esmė tokia, mėnulis yra nemažas, ir turi palyginus rimtą gravitaciją. Marso palydovai labai mažą. Tiesą sakant tokią mažą, kad manau gerai įsibėgėjąs galėčiau nuo jo nušokti (0,0005G). Taigi nusigavus iki tokio palydovo turim didžiulę nikelio ir geležies, ar kitų resursų kasyklą. Reikėtų pasiaiškinti ko ten daugiau yra. Bet tai galėtų veikti kaip naujų kosminių struktūrų gamykla. Ir yra teorija kad ten yra vandens, jei ji pasiteisintų, ten būtų nebloga degalinė. Kad ir nugabenus krūvą robotų, būtų galima kažkokiu būtų saulės sistemos zondus gaminti ten, ir leisti juos į kitas vietas be didžiulių raketų. Yra planai atsitempti kelis mažesnius asteroidus arčiau žemės, kas duotų tą patį. Jei atsitemptume tokį arčiau žemės, kur mūsų magnetinis laukas dar veikia, ir jame galėtų dirbti astronautai, be didelės rizikos gauti per daug gamma spindulių. Pats poreikis apsigyventi marse, manau yra ne dėl tyrinėjimų, bet dėl atsarginės žmonijos kopijos. Jau apie 70 metų turim technologijas kurios leidžia padaryti žemei didžiulę žalą. Be to grubiai kas 100 milijonų metų įvyksta masinis rūšių išnykimas. Čia žinai kaip su senu HDD. Jei nespėsi išsikelti nuotraukų į flašiuką, ir galų gale hdd numirs. Bent 1000 žmonių kitoje planetoje, su užtikrintomis priemonėmis pragyvenimui, garantuotų atsarginę žmonijos kopiją. Na o kadangi mes ne gyvūnai, užtektų ir 100, bei gero planavimo dėl kraujomaišos mažinimo.
conjurer 2020-12-14 01:05
Tada pažėjau į straipsnio pavadinimą, ir vėl pradėjau galvoti apie kas dar su musku galėtų važiuoti ant dviviečio dviračio. Ok pažiūrim į atliktus darbus. Jie turi vieną raketą, ir "heavy" modifikaciją, kurios beveik nenaudoja. Turi galimybę nuleisti apatinę pakopą, ir gali sutaupyti klientui 12 milijonų, jei jis rinksis dėvėtą boosterį. Taip pat turi žmonių gabenimui sertifikuotą zondą. Viską praktiškai padarė NASA, kurie spaceX už rankutės paėmę nuvedė iki to. Taip vizija jau ryški. Tandemo priekyje sėdi mike pence, o gale muskas. Nei vienas nemina, tik daug šneka, o tandemą stumia JPL ir NASA inžinieriai.
Benediktas 2020-12-14 07:42
https://en.wikipedia.org/wiki/Space_lau ... ompetition Jei domiesi kosmoso industrija, tai turetum tai vertinti teigiamai.
who 2020-12-14 12:19
Įdomu tai, kad kelionės į Marsą neatsiperka. Muskas leidžia savo pinigus į orą (kosmosą). Nebent vėliau pardavinės ekskursijas/evuakacijų vietas milijardieriams. Ir nuo akcijų gal nusigriebia pelno dalį, bent kol išlaikomas tikėjimas kompanijos progresu.