Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Edcka 2010-01-19 13:02
Nu čia jau į lankas truputį nuvažiavote.
Teoriškai, tai išgauti deimantus iš Neptūno ir Urano gelmių nėra labai sudėtinga net su šiuolaikine technika, gręžimo į uolienas technologijos jau pakankamai išvystytos. Tarkime, kad nukeliauti ne problema, tada deimantų išgavimas vyktų sekančiai:
amoniako ir metano vandenyne įrengiama gręžimo platforma ( panašiai kaip naftos platforma Žemėje išgauti naftai vandenyne). Gręžti būtų turbūt lengviau nei Žemėje, nes sušalęs vandens, amoniako ir metano ledų sluoksnis minkštesnis nei granitas, greičiausiai nereiktų net deimantinių grąžtų. Kai pasiektų pakankamą gylį, dėl viduje esančio slėgio pluta gręžimo vietoje neišlaikytų ir kaip kamštis išlėktų lauk, aišku kartu išmesdama lauk ir grąžtą, tuo pačiu ištaškydama velniop visą platformą )) Bet rezultatas jau būtų pasiektas, būtų aktyvuotas viduje esančių medžiagų, tame tarpe ir deimantų ( srovės? ) išsiveržimas, panašiai kaip Žemėje ugnikalnio išsiveržimas. Taigi, nereiktų jokių ten nesąmonių ( "libiotkių"), deimantai patys atkeliautų į paviršių, liktų tik juos surinkti.
Bet, aišku, viskas gražu tik teoriškai. Pati pirmoji ir didžiausia problema, kurią reiktų išspręsti, tai šaltis, nes -210 C šaltyje bet koks metalas taptų trapus kaip ledas, pvz. platforma sutrupėtų ir subyrėtų nuo savo svorio.. T.y., reikia įrengimų ( variklių, hidraulikos ir mechaninių įrenginių, robotų) galinčių veikti didesniame nei -210 C šaltyje arba technologijų, galinčių juos apsaugoti (galbūt sušildyti ir palaikyti temperatūrą). Reikia konstrukcijų ( platformai įrengti), galinčių atlaikyti tokį šaltį arba vėlgi technologijų, galinčių juos apsaugoti (galbūt sušildyti ir palaikyti temperatūrą). Reikia medžiagų, galinčių atlaikyti -210 C šaltį, iš kurių reiktų pagaminti atsparų šalčiui grąžtą ( neužmirškime, kad "grąžtas" tai būtų kelių šimtų ar tūkstančių ilgio vamzdis su gręžimo galvute ant galo), ir bet kokiu atveju jis turėtų būti šildomomis sienelėmis, kad neužšaltų lede, o veiktų kaip hidro guolis.
Seka išvada, kad reikėtų milžiniško energijos šaltinio, sakyčiau, kokių bent dešimties Ignalinos atominių elektrinių. Nors aišku galbūt ir mažiau, jei būtų įmanoma tokiame šaltyje pastatyti šiluminę elektrinę, skaidyti vandenį į deguonį ir deginti Neptūne neribotais kiekiais lengvai pasiekiamą metaną.
Todėl pritariu, kad įvertinus vien tik energetinius išteklius vargu ar apsimokėtų deimantų išgavimas tose planetose, net jei deimantai pabrangtų 5 kartus.
Tiesa, kelionės galimybių ir išlaidų nevertinau, nes manu, kad tuo metu kai žmonės jau galės nukeliati taip toli, kelionės bus gana paprastos ir netgi, manau, gana pigios, kad galėtų keliauti beveik kiekvienas norintis.
kelmas 2010-01-19 14:51
Eddcka, tu teisus, taciau pati kelione dabar ir yra sudetingiausias dalykas. ir kaip tu irengsi platforma
atstumas milziniskas, tam reikia milzinisko kiekio kuro.. kaip zinia, kuras ir sudaro didziaja dali erdvelaivio svorio. taigi, apie platformas gali pamirsti
o kad paleidai savo vaizduote nuo grandines, tai viskas gerai as karta sugebejau islist is juodosios skyles ir ten isirengiau neprasta pirtele :}
Evelina 2010-01-19 14:59
Tuoj bus kaip fime Avataras, versimes i melynaja planeta
HardAxe 2010-01-19 15:07
reikia smarkiai radiaktyvios kapusės, numeti ją planetos paviršiuje, ji kaisdama pradegina skylę. Metano, azoto ir šiaip visų dujų ledas lydosi gerokai lengviau už vandenį
O tuomet, jei tas slėgio-geizerio sprendimas pasiteisins turėsim skysto deimanto (arba skysto grafito (ot zapadlo) fontaną)
rimka 2010-01-19 15:30
edcka tavo teorijos kazkokios kreivos pirmas dalykas tai ten ne -210 po dujom, o iki kokiu tai +5000 cia as apie neptuna kalbu. o ar tu bent ysivaizduoji koks ten slegis? ar tau skaicius 100000 bar sako ka nors? ir i virsu ten niekas nesiverztu
as ten pirmai juokais nusisnekejau, o cia matau kazkas ne juokais nusisneka
gal ecka zinai kokio ilgio ten grazto reiktu? kiek kartu ilgesnio uz zemes skersmeni?
HardAxe 2010-01-19 16:08
nu va kaip nepasisekė, jau kūriau planus pratirpdyt eketą virš kristalų jūros
Manau projektas turėtų daugiau šansų nei amžinas variklis
Maras 2010-01-19 21:57
Kažkodėl niekas nepaminėjot, kad šių planetų traukos jėgą įveikti būtų gerokai sunkiau, nei Žemės.
dzedajus! ;D 2010-01-19 22:57
Butu faina parsigabenti deimantuka xD bet kokia butu nauda paskui pagalvojau. Yra budu kaip sukurti deimantus pavyzdiui is tekilos (kazkada cia skaiciau toki straipsni).
Bet jusu teorijos labai "intelektualios" matosi, kad visokie cia is siauliu prisirinke pjaunat gryba...
kionig 2010-01-20 21:49
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/c ... 21/468&l=2
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/c ... 68/128&l=3
Ir dar kazkur buvau mates straipsni, tik dabar jo nerandu, kad deimantus ar kazka panasius i juos moka gaminti i krematoriumo sudegintu lavono pelenu, praktiskai is anglies.
P.S Daugeliui komentatoriams - svajuko dramblionemis ir tegyvenat. O Neptunas taip pat neperarciausiai randasi.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Saulės sistemos planetose – skystų deimantų vandenynai?