NASA atkūrė erdvėlaivio "Columbia" duomenis iš sudegusio kietojo disko (20)
Procesas truko keturis su puse metų, tačiau duomenų atkūrimo specialistai atliko savo darbą. Jiems teko įveikti sudaužytą ir paskrudintą 400MB kompanijos "Seagate" kietąjį diską - atkurta 99% jame buvusios informacijos. "Columbia" sudegė įėjęs į atmosferą 2003 metų vasario 1 dieną virš Luizianos ir Teksaso (JAV). Diskas rastas išdžiuvusio ežero dugne ir praėjus 6 mėnesiams po tragedijos perduotas kompanijos "Kroll Ontrack" specialistams. Taigi jums gali kilti natūralus klausimas - kas gi buvo diske, jei jo atkūrimas buvo toks svarbus?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Disko apačioje buvusi elektroninė plokštė buvo beveik neatpažįstamai apdegusi ir beveik visi jos komponentai buvo nukritę. Visos plastmasinės ST9385AG modelio kietojo disko dalys buvo ištirpusios, o viduje buvusios elektroninės mikroschemos sutrupėjusios nuo karščio.
Specialistų teigimu, "Seagate" kietasis diskas, kuris jau 2003 metais buvo 8 metų senumo, buvo daug atsparesnis gedimams ir patvaresnis nei dabartiniai panašios talpos kietieji diskai.
Kiti du "Columbia" borte buvę kietieji diskai buvo pažeisti taip stipriai, jog atgauti juose buvusių duomenų nepavyko.
"Computerworld" žiniomis, erdvėlaivio misija buvo susijusi su atmosferiniais tyrimais. Vienas šių tyrimų buvo skirtas Nacionaliniam Standartų ir Technologijų Institutui ir jo tikslas buvo nustatyti, kaip ksenono dujos teka nulinės gravitacijos aplinkoje.
Kodėl gi NASA negamina erdvėlaivių iš tų pačių medžiagų kaip ir kietieji diskai? Juokai juokais, tačiau panašu, jog mokslininkams šie duomenys buvo išties svarbūs.