Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
bahuriux 2011-01-06 18:59
auksciau minejau, kad pats pvirsius beveik susilygina su isores temperatura, jei tik yra bent kazkokia tai silumine izoliacija, taip rodo visu siltu pastatu termvizoriaus fotkes, ar kaip jos ten vadinasi. Beto specialiai pamineju skaiciavimus su vario lakstu vietoj lango, negi manai kad reikes 80kW peciaus galios, kad prisildyti kambari su vario "langu", net jei dT 40K
Mes abu teigiam beveik ta pati, tik tau kazkodel nesvarbus laikas, per kuri tu prarasi ta energija. O laikas siuo atveju = kuro kiekis per laiko vieneta.
rwc 2011-01-07 13:32
Tame ir yra esmė, kad kurą čia taupo išorinio sluoksnio temperatūros mažinimas. Jei plunksnos būtų idealiai laidžios šilumai, tai jas reikėtų kaitinti iki kūno temperatūros, savaime jos ir sklaidytų tiek laipsnių kart plotas energijos.
Plunksnos duoda tokius poveikius:
- Jos dėl šiluminės varžos nespėja įkaisti iki kūno temperatūros, yra keliais laipsniais vėsesnės ir todėl išspinduliuoja mažiau (bet nedaug!). Tarkim, kūno ir aplinkos temperatūrų skirtumas 20K, bet plunksnų ir aplinkos - tik 15K, todėl energijos nuostoliai ketvirčiu mažesni. Va čia anksčiau neteisingai išsireiškiau. Galima sakyti, kad nusiapvalinau tiek, kad prilyginau važiuojančio automobilio temperatūrą kuro degimo temperatūrai ;]
- Jos ypatingai praverčia kintant oro temperatūrai. Visiškai laidus temperatūrai kūnas naktį vėstų gerokai sparčiau nei dieną. "Plikas" paukštis paprasčiausiai neišgyventų nakties. Tuo tarpu dėl plunksnų vėsta kur kas tolygiau.
Apskritai paėmus, nors ir nusūdžiau į vieną pusę, bet plunksnų "šildymas" šiuo atveju nėra kritinis energijos taupymo faktorius. Arba, grįžtant prie pradinių skaičiavimų: tūrio ir ploto santykis lyginant su namu skiriasi šimtais, čia tas ketvirtis ar trečdalis izoliuotos šilumos nelabai keičia.
domast 2011-01-08 15:32
nusišneki kapitaliai tu net nesuvoki kas yra turbina ir kokią paskirtį ji atlieka ir dar bando čia man filosofuoti turbinoje šiluminė dujų energija yra paverčiama mechaniniu darbu, tad dabar dar kartą man paaškink kaipgi tai susija su paukščio sparnu? o apie plasnojantį VTOL tai gal nekliedėk?
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kolibrių sparnuose glūdi ateities skrydžių paslaptys