Ne tik smegenys. Mokslininkai šokiruoti, ką surado galvoje  ()

Ir situacija neabejotinai blogės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkai išsiaiškino, kad į mūsų smegenis patenka šokiruojantis kiekis mikroplastiko.

Kaip išsamiai aprašyta dar nerecenzuotame straipsnyje, mokslininkai nustatė, kad kiekviename 91 smegenų mėginyje, paimtame anksčiau šiais metais atliktų skrodimų metu, buvo mikroplastiko.

Dar blogiau, mėginiuose buvo nuo 10 iki 20 kartų daugiau mikroplastiko nei iš tų pačių kūnų paimtuose kepenų ir inkstų mėginiuose, o tai rodo, kad žmogaus smegenų pilkoji medžiaga yra pagrindinė mažų dalelių kaupimosi vieta, todėl tai yra „vienas labiausiai plastiku užterštų audinių“, – rašoma straipsnyje.

[Vokietija+Mažiausia kaina istorijoje!] Pasigaminkite elektros patys: 1200W, 5 menčių, S tipo mini vėjo turbinos generatoriaus komplektas
11036 3

Mažiausia kaina istorijoje

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Skaičiai nieko gero nežada: 24 smegenų mėginiuose buvo nustatyta vidutiniškai 0,5 procento plastiko masės.

Pagrindinis tyrimo autorius ir Naujosios Meksikos universiteto biologas profesorius Matthew Campenas nustebino rezultatais.

„Tai gana nerimą keliantys rezultatai“, – sakė jis „The Guardian“. „Mūsų smegenyse yra daug daugiau plastiko, nei aš kada nors būčiau įsivaizdavęs.“

Mokslininkai jau rado mikroplastiko žmogaus sėklidėse, varpoje, spermoje, arterijose, širdyje ir plaučiuose. Dar praėjusį mėnesį atlikto tyrimo metu ir kaulų čiulpuose rasta mikroplastiko.

 

Nors, kaip tiksliai šios mažos skeveldros veikia mūsų bendrą sveikatą, lieka paslaptis, mokslininkams kyla daug rūpesčių. Ankstesni tyrimai siejo mikroplastiko buvimą su vaisingumo problemomis, sutrikusia imunine sistema, susilpnėjusia atmintimi ir net jaunimo vėžio banga.

Kai kuriuose mėginiuose, kuriuos ištyrė M. Campenas ir jo kolegos, paimtuose iš žmonių, mirusių nuo demencijos, įskaitant Alzheimerio ligą, buvo iki dešimties kartų daugiau plastiko pagal svorį, o tai taip pat rodo nerimą keliantį ryšį.

 

Ir situacija neabejotinai blogės. Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad nuo 2016 m. iki dabar paimtuose mėginiuose mikroplastiko didėjimas atitiko augančią plastiko koncentraciją aplinkoje.

„Galite nubrėžti liniją – laikui bėgant ji kyla“, – „The Guardian“ sakė M. Campenas. 

Trumpai tariant, turėdami įrodymų, mokslininkai ragina imtis veiksmų, kai kalbama apie taršą plastiku.

„Dabar būtina paskelbti pasaulinę ekstremalią situaciją“, – „The Guardian“ sakė Cukurovos universiteto mikroplastiko ekspertas Sedatas Gündoğdu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(38)
(8)
(30)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()