„Pradeda drebėti langai ir durys. Manome, kad jis plinta per atmosferą, o ne per žemę.“ Danguje prasidėjo baisūs garsai  ()

Įvairiose pasaulio vietose žmonės pranešė apie keistus garsus.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© makabera (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/sky-clouds-cumulus-airspace-6762844/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įvairiose pasaulio vietose žmonės pranešė apie keistus, garsius garsus, sklindančius iš dangaus. Jie dažnai apibūdinami kaip garsai, panašūs į riedantį objektą. Šiuos garsus dažnai lydi žemės drebėjimas, tačiau dažniausiai jie yra susiję su žema oro temperatūra.

Žinoma, kad garsai ypač dažni prie Senekos ežero Niujorko valstijos Finger Leikso regione. Šie garsai yra tokie stiprūs, kad pradeda drebėti langai ir durys. 1886 m. rugpjūčio mėn. Čarlstone įvyko žemės drebėjimas, o garsai danguje pasigirdo praėjus kelioms savaitėms po žemės drebėjimo ir sutapo su daugybe požeminių smūgių.

[Pasaulinė premjera] EU+Kuponas. Nuostabios kainos el. paspirtukas: 500W, iki 80 km, NFC ir kt. (Video, „Ausom GX1“)
8609 4

Pasaulinė premjera

Specialus kuponas

Galioja iki 2024-10-10

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

1 metų garantija

Puikių savybių modelis

Išsamiau

2020 m. mokslininkai naudojo seisminius duomenis iš „EarthScope Transportable Array“ (ESTA), siekdami paaiškinti triukšmą aplink JAV, palygindami juos su 2013 m. ir vėlesnių metų triukšmo duomenimis.

Komanda iš Šiaurės Karolinos universiteto tyrė pranešimus iš Šiaurės Karolinos, kur jie buvo gana dažni. Komanda tikėjosi, kad triukšmą bus galima patikrinti naudojant ESTA gautus seismoakustinius duomenis. Jie nerado jokių įvykių, sutapusių su žemės drebėjimais, o tai rodo, kad garsai danguje greičiausiai nebus žemės drebėjimų priežastis.

 

„Apskritai manome, kad tai atmosferos reiškinys – nemanome, kad tai kyla dėl seisminio aktyvumo“, – „Live Science“ pateiktame pranešime teigė mokslininkas. „Manome, kad jis plinta per atmosferą, o ne per žemę.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(35)
(9)
(26)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()