Per plauką liko gyvas! „Išgirdau keistą švilpimo garsą.“ Tai nutiko pirmą kartą Lietuvoje (Foto)  ()

Lietuvoje apie tokį atvejį dar neteko girdėti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Facebook“ pakyra „Orai ir klimatas Lietuvoje“ pasidalino neįtikėtina istorija.

„Šiandien nutiko pats keisčiausias dalykas mano gyvenime, plaudamas su žarna traktorių išgirdau keistą švilpimo garsą, lyg kristų kokia tai bomba, pažiūrėjęs į dangų pamačiau krentantį baltą objektą, išsigandęs šokau už traktoriaus, po kiek laiko priėjęs atpažinau šį baltą objektą“, – su „Orai ir klimatas Lietuvoje“ istorija dalinasi lietuvis.

Nuotraukose matomas ledo luitas nukrito Šilalės r. netoli Visdžiaugų km. (tikslios koordinatės žinomos) 2024-04-24 ~11:35 val.

„Na ir ką jūs, pirminė logiškai išmąstyta versija, šovusi į galvą, galimai yra teisinga. Labiausiai tikėtinas kaltininkas – į Kauną (iš Edinburgo, JK) besileidęs lėktuvas, kuris patikrinus skrydžių duomenis nurodytu laiku (Lietuvos laikas – UTC+3 val.) buvo virš nurodytos vietovės. Beveik neabejotina, kad ledo gabalas atskilo nuo lėktuvo ir nukrito žemyn.

Toks reiškinys yra pavojingas ir angliškai vadinamas blue ice (liet. mėlynasis ledas). Jis susiformuoja tada, kai iš lėktuvo vandentiekio sistemos išteka užšalęs vanduo (arba kitos atliekos). Nors tokie incidentai yra reti ir dar neteko girdėti jog pasitaikytų Lietuvoje, tačiau jie gali sukelti pavojų žmonėms ir žalą turtui esančiam ant žemės. Kitose pasaulio šalyse yra buvę kai dėl panašaus ledo gabalo nukenčia namų stogai, automobiliai ir kt. Teoriškai toks ledo gabalas galėtų rimtai sužaloti ar net užmušti net ir žmogų“, – rašo „Facebook“ pakyra „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

 

„Faktas: tarp 1979 ir 2003 m. mėlynojo ledo atvejų JAV buvo užfiksuota tik 27 atvejai. Lietuvoje apie tokį dar neteko girdėti“, – priduria „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(26)
(2)
(24)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()