Mokslininkus apstulbino - kaip ši žuvis pastojo, jei žuvys iš vis lytiškai nesantykiauja? Tai gali būti atsakymas apie dauginimosi evoliuciją  (1)

Biologus nustebino maža Notingamo universiteto (Anglija) akvariume gyvenanti žuvytė. Dyglių patelė pastojo – t. y. kūne tebesančiuose kiaušinėliuose išsivystė embrionai. Įprastai dyglės taip nesidaugina: kaip ir beveik visų kitų žuvų, jų patelės deda kiaušinėlius, o patinėliai šiuos apvaisina sperma.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tokios netikėtos būklės dyglę mokslininkai atrado tyrinėdami šių žuvų kiaušinėlius. Nors juose išsivystę embrionai buvo sveiki ir gyvybingi, Marija pavadinta jų motina buvo išsipūtusi ir arti mirties. Mokslininkai ją užmigdė ir išėmė visus kiaušinėlius su embrionais. 56 iš jų išgyveno iki brandos.

Pirmiausia tyrėjai manė, kad Marija pati save nuklonavo, tačiau DNR tyrimai parodė, kad jaunikliai turėjo du tėvus. Vadinasi, kiaušinėliai buvo apvaisinti. Gali būti, kad Marijai plaukiant pro vietą, kurioje buvo apvaisinti kitos patelės kiaušinėliai, šiek tiek patinėlio spermos pateko į jos kiaušintakius.

Dabar mokslininkai ieško analogiškų atvejų tarp kitų žuvų rūšių. Šios žinios itin svarbios mūsų evoliucijos supratimui. Galbūt būtent taip pirmosios rūšys pradėjo vesti gyvus jauniklius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Iliustruotasis Mokslas
Iliustruotasis Mokslas
(11)
(3)
(8)
Naujausiame „Iliustruotojo mokslo“ numeryje <a target="blank" href="http://www.iliustruotasismokslas.lt/naujame- numeryje-skaitykite/">skaitykite</a>

Komentarai (1)