Indija griebiasi paskutinio šiaudo gelbėdama savo žmones: atidarytas pirmasis „smogo bokštas“ - ekspertai į tokį sumanymą žiūri skeptiškai (Video)  ()

Indijos sostinėje pirmadienį buvo atidarytas pirmasis „smogo bokštas“, kurio tikslas – sumažinti oro taršą, dėl kurios kasmet pirma laiko miršta tūkstančiai žmonių, nors ekspertai į tokį sumanymą žiūri skeptiškai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mažų mirtį nešančių dalelių koncentracija Delio ore reguliariai viršija saugias ribas iki 20 kartų, ypač žiemą, kai 20 mln. miestiečių gyvena po kenksmingo pilko smogo antklode.

Pasak inžinierių, keturiasdešimt didžiulių ventiliatorių, sumontuotų 25 metrų aukščio bokšte, įsiurbia 1 000 kubinių metrų oro per sekundę ir praleidžia per filtrus, kurie perpus sumažina kenksmingų dalelių kiekį vieno kvadratinio kilometro plote.

„Šiandien svarbi diena Deliui, kovojant už švarų orą“, – po atidarymo ceremonijos netoli judraus prekybinio „Connaught Place“ rajono sakė vyriausiasis ministras Arvindas Kejriwalis.

Į šį įrenginį „žiūrima kaip į eksperimentą. Mes išanalizuosime duomenis ir, jei jie bus veiksmingi, visame Delyje bus pastatyta daugiau tokių bokštų“, pridūrė A. Kejriwalis.

O čia tai kainos! Kinai rodo ką reiškia tikras išpardavimas: TOP 14 AliExpress bestselerių, kurie dabar dar pigiau nei kainavo šį pavasarį be PVM
2660

AliExpress kiekvieną sezoną rengia grandiozinius išpardavimus, kurių metu galima gauti tikrai gerų prekių už fantastiškai mažas kainas. Šiuo metu kaip tik prasideda paskutinė, baigiamoji vasaros išpardavimo akcija, o kai kurios kainos tokios, kad pramušė dugną.

Išsamiau

Bokštas kainavo 2 mln. dolerių, ir kritikai teigia, kad, norint pastatyti pakankamą kiekį tokių bokštų, reikės milžiniškų viešųjų pinigų ir kad geriau būtų nukreipti pastangas į smogo priežastis.

O priežastys – tai transporto priemonių išmetimas, sunkioji ir smulkioji pramonė, statybų veikla, atliekų ir kuro deginimas, žiemą – pasėlių deginimas kaimyniniuose regionuose.

 

„Kalbėkime atvirai, tai yra bergždžias reikalas, absoliutus lėšų švaistymas“, – sakė Energetikos, aplinkos ir vandens tarybos atstovas Karthikas Ganesanas.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Indijoje yra 14 iš 15 labiausiai užterštų pasaulio miestų.

2020 metais žurnale „Lancet“ paskelbtas tyrimas parodė, kad 2019 metais šalyje dėl oro taršos mirė 1,67 mln. žmonių, iš jų beveik 17 500 – Delyje.

2018 metais Kinija užterštame Siano mieste pastatė gerokai didesnį 60 metrų aukščio smogo bokštą, tačiau eksperimentas kol kas nebuvo išplėstas į kitus miestus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(16)
(0)
(16)

Komentarai ()