Mažiausią pasaulio valstybę išlaiko pašto ženklai ir monetos (Video) (7)
Vikipedijos pateikiamamo pasaulio valstybių sąrašo paskutinėje 242 – oje vietoje įrašytos Pitkerno salos – tai mažiausia pasaulio valstybė pagal gyventojų skaičių. 2011 m. gyventojų surašymo duomenimis, joje gyveno 67 žmonės.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dauguma - ateistai
Valstybė turi ir įdomių įstatymų. Pvz. kiekvienas vyras ir moteris, nuo 15 iki 65 metų privalo dirbti viešuosius darbus. Tik taip įmanoma palaikyti šalies infrastruktūrą. „Savanoriai“ tvarko kelius, rūpinasi miesto švara.
Visai neseniai šalyje galiojo ir labai griežtas moralinis kodeksas. Viešosiose vietose buvo draudžiama šokti, demonstruoti santykius (bučiuotis, laikytis už rankų ir pan.), rūkyti ar vartoti alkoholį. Dabar alkoholio ir cigarečių galima įsigyti pagrindinėje valstybinėje parduotuvėje, o šalyje veikiančiame vieninteliame bare ir išgerti, bet alkoholio kiekis normuojamas.
Pitkerno visuomenė – ateistiškiausia pasaulyje. Adamstaune veikia vienintelė šalies religinė įstaiga – protestantiška bažnyčia, bet ją reguliariai telanko 9 gyventojai iš 67. Religija yra visiškai atskirta nuo valstybės ir šalies gyvenime nevaidina jokio reikšmingesnio vaidmenio.
Pajamos iš pašto ženklų
Visos Pitkerno salos yra labai derlingos. Jose gausiai dera daug tropinių vaisių: bananai, ananasai, papajos, mangai, arbūzai, kokosai, avokadai, daug citrusinių vaisių. Vaisiais vien gyvas nebūsi, tad gyventojai prisiaugina ir įvairiausių daržovių: bulvių, morkų, svogūnų, pomidorų, pupų, žirnių – praktiškai visko, ką galėtume rasti įprastame lietuvio darže.
Salose taip pat gausu žuvies išteklių, gyventojai vartoja mažai mėsos. Pitkerno saloje yra kelios avių bandos, bet dauguma jų skirtos vilnai. Specialiai mėsai neauginamos nei karvės, nei kiaulės.
Pitkerno salų gyventojai taip pat garsėja kaip gabūs bitininkai. Jų auginamų bičių nepaveikė pasaulinė paslaptinga bičių epidemija, jų medus yra itin aukštos kokybės, o bitės labai neagresyvios – gyventojai ima medų dažniausiai be apsauginių kostiumų. Didžioji Britanija salose vykdo ne vieną mokslinį tyrimą, kuriais siekia išsiaiškinti Pitkerno salų bičių paslaptis.
Turizmas lemia apie 80 proc. visų gyventojų pajamų. Praplaukiantys kruiziniai laivai dažnai sustoja, o išsilaipinę į krantą turistai nuperka daug suvenyrų. Taip pat organizuojamos ir 3 arba 10 dienų atostogos salose. Vienintelis keltas plaukia tik iš Naujosios Zelandijos.
Na, o Pitkerno valstybę išlaiko pašto ženklai ir monetos. Kadangi Pitkerno salos yra valstybė, ji, kaip ir kitos valstybės, leidžia savo pašto ženklus ir kaldina monetas bei spausdina valiutą. Kadangi gyventojų nedaug, jų tiražai būna gana maži, bet jie vilioja visus pasaulio kolekcionierius. Filatelistai, monetų ir banknotų kolekcionieriai pasirengę pakloti apvalias sumas, kad tik gautų itin retus eksponatus. Tuo iš dalies naudojasi ir Pitkerno salų valdžia – kas mėnesį ar du išleidžia po naują ženklą ar monetą ir organizuoja aukcionus jiems įsigyti. Jų tiražai svyruoja nuo 50 iki 200 ir priklausomai nuo išvaizdos, dalyvių skaičiaus ir kolekcionierių užsidegimo gali atnešti šaliai daug pajamų. Be abejo, jų kainos nesiekia itin retų antikvarinių eksponatų kainų, bet to pilnai užtenka, kad šalies gyventojai apie mokesčius beveik negalvotų.
Beje, jei nusprendėte tuojau pat ten vykti ir apsigyventi, tai teks nusvilti – šalis yra įsivedusi gana griežtus pilietybės suteikimo įstatymus. Norint ten apsistoti visam laikui reikės sumokėti apvalią sumelę, nemažai padirbėti ties visuomenei naudingais projektais ir gauti kiekvieno salos gyventojo sutikimą.