Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
☺ 2017-10-04 13:12
Nors ir ne Jūs rašėt, bet visvien ačiū už straipsnį.
pankarezas 2017-10-06 01:22
Ė ė is the 9th letter in the Lithuanian alphabet, and is also used in the Colognian language of Cologne, Germany, and Cheyenne language.
Taip, kad negalim girtis, jog ė vien mūsų
Šaltinis Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/%C4%96
HardAxe 2017-10-06 13:56
http://cdkc.edu/cheyennedictionary/index-en.htm
aš pas Čejanus radau apskritai tik tris balses, tai kur teisybė? gal kas pažįstat čejaną?
UTF16 2017-10-07 21:11
Toje kalboje diakritikais žymimos priegaidės. Taškelis virš raidės reiškia, kad balsis yra duslus (europietiškose kalbose tokio dalyko nebūna). Jei gerai suprantu, priešingai nei tos kalbos „aukštoji“ ir „vidutinė“ priegaidės, balsių duslumas ten yra visiškai alofoninis, vadinasi, neturi jokios skiriamosios reikšmės, todėl jo žymėjimas papildomos informacijos neduoda.
Ar čejenai žymi kasdieniame rašte priegaides? Greičiausiai kad ne. Bet trumpa paieška internete nedavė jokių kitų rezultatų ta kalba, išskyrus lingvistinius darbus (kuriuose tokie smulkūs dalykai būtinai pažymimi) ir Vikipediją ta kalba, kurios dalyviai greičiausiai kopijuoja lingvistinių darbų praktiką. O lingvistiniuose darbuose vartojami ženklai (tokie kaip „ą́“, „ė̃“, „m̃“ arba „ì“ lietuvių kalboje) kasdienės kalbos dalimi nelaikomi.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Jokioje kitoje pasaulio kalboje nėra raidės „Ė“ ir jos nebuvo net pirmoje lietuviškoje abėcėlėje: kaip ji atsirado ir kam reikėtų dėkoti