Kodėl puolame valgyti naktį ir kaip tai veikia mūsų sveikatą. Atsako mitybos specialistė (Video)  ()

Žmonės nejučiomis tampa priklausomi nuo „vėlyvo malonumo“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Persivalgymas yra blogas mitybos įprotis, kaip ir valgymas vėlyvu metu. Kodėl to nereikėtų daryti ir kokias pasekmes sukelia tokie veiksmai, savo „YouTube“ kanale išsamiai paaiškino mitybos specialistė Oksana Skitalinskaja.

„Ši savybė siejama su smegenyse esančiais melatonino ir dopamino hormonų receptoriais. Melatoninas – vakare smegenyse susidarantis hormonas, užtikrinantis gerą miegą ir organizmo atsinaujinimą miego metu. O dopaminas – neuromediatorius, kuris suteikia malonumo jausmą“, – aiškina specialistė

„Naktį ląstelių paviršiuje esančių dopamino receptorių jautrumas yra didesnis, o tai lemia, kad tortas ir serialas tampa idealiu deriniu naktiniam persivalgymui – kuo vėliau, tuo skaniau.“

[Pasaulinė premjera!] Iš EU su kuponais naujausi „Xiaomi“ ekosistemos vaizdo projektoriai. Stebėtina, ką jie sugeba (Video)
2050 4

Pasaulinės premjeros pasiūlymai

Specialūs kuponai

Galioja tik iki 2024-05-30!

Iš EU - saugus ir greitas pristatymas

2 metų garantijos

1) „Wanbo DaVinci 1 Pro“ - LCD projektorius, 1080P, 600 ANSI, Android 11, Netflix ir Widevine DRM L1 sertifikatai

2) „Wanbo Mozart 1 Pro“ - LCD projektorius, 1080P, 900 ANSI, Android 11, Netflix ir Widevine DRM L1 sertifikatai

3) „Wanbo TT“ - puikios kainos 1080P vaizdo projektorius

4) „SkyEcho FreeONE Pro“ - portabilus vaizdo projektorius

Išsamiau

Ekspertės teigimu, dėl šio scenarijaus žmonės nejučiomis tampa priklausomi nuo „vėlyvo malonumo“: kuo mažiau džiaugsmo ir malonumo gauna dieną, tuo labiau norisi jį susigrąžinti vakare. Be to, daugeliu atvejų „valgymo lango“ poslinkis sukelia „naktinio valgymo sindromą“, kai žmonės gausiai valgo vėlai vakare ir net naktį.

O. Skitalinskaja išreiškė pagrindines pasekmes, įskaitant laipsnišką angliavandenių apykaitos sutrikimą.

 

„Svarbūs hormonai – insulinas ir naktinis hormonas melatoninas glaudžiai sąveikauja. Paprastai miego hormono melatonino ir insulino lygis yra tarpusavyje susiję: didelis insulino kiekis mažina melatonino kiekį ir trukdo jo gamybai. Šviesos ir angliavandenių perteklius vakare stimuliuoja insulino gamybą, sutrinka miego kokybė, o vėlyvos vakarienės metu sutrinka angliavandenių pasisavinimas“, – pastebi ekspertė.

„Savo ruožtu sumažėjusi melatonino gamyba trumpina miego trukmę, o laikui bėgant sumažins jautrumą insulinui. Geras jautrumas insulinui siejamas su geresne sveikata. Žmogaus organizme jautrumą insulinui reguliuoja cirkadinis ritmas.“

 

Anot jos, ryte ir dieną atsparumas insulinui yra minimalus, angliavandeniai pasisavinami akimirksniu, o vakare sumažėja tiek riebalinio, tiek raumeninio audinio bei kepenų jautrumas insulinui.

Žmonės, kurie suvalgo trečdalį ar daugiau savo paros normos po 18 val., turi didesnį gliukozės, insulino ir glikozilinto hemoglobino kiekį ir didesnę diabeto bei aukšto kraujospūdžioatsiradimo  riziką.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(1)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()