Netikėtas atradimas. Klastingas virusas gali sukelti vyrų nevaisingumą ir vėžį  (0)

Jis taip pat gali sukelti varpos, išangės, burnos ir gerklės vėžį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Argentinos mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris, kaip žinoma, sukelia gimdos kaklelio vėžį, taip pat gali reikšmingai paveikti vyrų vaisingumą, nes padidina spermatozoidų mirtingumą ir pažeidžia DNR.

Argentinos mokslininkų atliktas tyrimas atskleidžia, kad didelės rizikos ŽPV padermės yra susijusios su didesniu negyvų spermatozoidų procentu. Spermos analizė parodė, kad vyrų, sergančių didelės rizikos ŽPV padermėmis, buvo mažesnis baltųjų kraujo kūnelių skaičius ir didesnis reaktyviųjų deguonies rūšių kiekis, o tai gali pažeisti spermatozoidus ir pakeisti jų DNR. Mažos rizikos ŽPV užsikrėtusių vyrų mėginiuose tokių pokyčių nepastebėta.

Nors tyrimas buvo pagrįstas tik 205 suaugusių vyrų spermos mėginiais, rezultatai patvirtina ankstesnius tyrimus, kurie siejo ŽPV su mažesniu spermatozoidų skaičiumi ir judrumu, o tai rodo paslėptą viruso poveikį vyrų vaisingumui.

Argentinos nacionalinio Kordobos universiteto mikrobiologė Virginia Rivero aiškina, kad vyrų lytinių organų ŽPV infekcija yra labai paplitusi ir jos poveikis spermos kokybei bei uždegimui priklauso nuo viruso genotipo. Atrodo, kad didelės rizikos ŽPV padermės daro stipresnį neigiamą poveikį vyrų vaisingumui ir imuninei sistemai, todėl infekciją sunkiau gydyti. ŽPV taip pat gali sukelti varpos, išangės, burnos ir gerklės vėžį.

[Vokietija] Įspūdingas šviestuvas tik 45,99€. Puikus namams ir darbo vietai („Andoer HD-M2X“)
3084

Vokietijos sandėliai

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Puikios savybės

Išsamiau

Istoriškai ši infekcija buvo traktuojama kaip moterų sveikatos problema, kuri, kai kurių tyrėjų nuomone, kelia pavojų visuomenės sveikatai.

Kai 2006 m. pirmą kartą buvo išleista ŽPV vakcina, JAV ji buvo patvirtinta tik jaunoms moterims. Tik po trejų metų JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) ją patvirtino jauniems vyrams, o po dvejų metų Ligų kontrolės ir prevencijos centrų imunizacijos komitetas pritarė šiam sprendimui.

Nuo 2022 m. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja įtraukti ŽPV vakciną į nacionalinį berniukų ir mergaičių skiepijimo kalendorių. Tačiau mergaitės nuo 9 iki 14 metų yra pagrindinė skiepų tikslinė grupė, o berniukai yra tik antrinė tikslinė grupė, kur tai įmanoma ir įperkama.

Tik maždaug trečdalyje iš 107 šalių, kuriose vykdomos ŽPV vakcinacijos programos, yra berniukų. 2019 m. maždaug keturi procentai berniukų visame pasaulyje gavo visą vakcinos paketą, palyginti su 15 proc. mergaičių.

 

Jungtinėse Amerikos Valstijose berniukų vakcinacijos nuo ŽPV rodikliai 2022 m. buvo šiek tiek mažesni nei mergaičių: berniukų – 61 proc., o mergaičių – 65 proc.

Australijoje, kuri vykdo sėkmingiausią ŽPV vakcinacijos programą pasaulyje, 2023 m. moterų skiepijimo rodikliai buvo 85,9 proc., o vyrų – 83,4 proc.

Diuko universiteto mokslininkas Nosayaba Osazuwa-Peters, vadovavęs neseniai atliktam ŽPV vakcinų naudojimo skirtumų tyrimui, aiškina, kad daugelis vyrų atsisako vakcinos, nes mano, kad ji skirta tik moterims.

Nauji tyrimai išryškina svarbią priežastį, kodėl vyrai vis dar turėtų pagalvoti apie vakciną.

Argentinos mokslininkų tyrime buvo išanalizuoti 205 suaugusių vyrų, kurie nebuvo paskiepyti nuo ŽPV, bet kurie lankėsi urologijos ir vyrų reprodukcinės sveikatos klinikoje, sperma. Jų sperma buvo tiriama dėl ŽPV ir kitų lytiniu keliu plintančių infekcijų. Beveik 20 procentų vyrų ŽPV testas buvo teigiamas, o 20 vyrų turėjo didelės rizikos padermes.

 

Palyginti su 43 vyrais, neturėjusių ŽPV infekcijos, didelės rizikos ŽPV nešiotojų spermatozoiduose buvo keletas nerimą keliančių pokyčių, kurie nebuvo nustatyti PSO rekomenduojamais tyrimo metodais.

Jautresnis testas parodė, kad vyrams, sergantiems didelės rizikos ŽPV, padidėjo spermatozoidų mirtis, galbūt dėl ​​oksidacinio streso ir susilpnėjusio imuninio atsako.

Tyrimas kelia svarbių klausimų apie tai, kaip didelės rizikos ŽPV veikia spermos DNR kokybę ir kokios pasekmės yra reprodukcinei sveikatai bei palikuonių sveikatai, aiškina Rivero.

Nors gimdos kaklelio vėžio atvejų labai sumažėjo – JK beveik 90 procentų – dėl ŽPV vakcinos, su ŽPV susijusių gerklės vėžio ir varpos vėžio atvejų daugėja.

2021 m. du visuomenės sveikatos tyrėjai iš Upsalos universiteto teigė, kad visų vakcinacija nuo ŽPV, nepaisant lyties, yra vienintelis būdas išnaikinti šią pavojingą infekciją ir jos ilgalaikį poveikį sveikatai. Nors ŽPV pirmiausia yra moterų problema, virusas gali paveikti tiek vyrų, tiek moterų vaisingumą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(4)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)