Mokslininkai pranoko patys save – smegenis sujungė su planšetiniu kompiuteriu (Video) (1)
Mokslininkai iš Stanfordo universiteto „BrainGate“ programos pranešė, kad moteris, serganti Lou Gehrigo liga (kuomet nyksta žmogaus motoriniai neuronai) sugebėjo valdyti „Nexus 9“ planšetinį kompiuterį vien savo smegenų bangomis.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„BrainGate“ projekto komanda iš pradžių sukūrė akies judesius sekančią technologiją, kuri akies judesiais leidžia vedžioti pelės žymeklį, o žvilgsnį sukoncentravus į vieną tašką – jį paspausti. Tačiau ši technologija pasirodė nelabai tiksli, be to, ji vargina naudotojus.
Vėliau mokslininkai sugalvojo į kairįjį žmogaus smegenų pusrutulį, atsakingą už judesius, implantuoti mažytę aspirino tabletės dydžio 100 kanalų elektrodo mikrogardelę. Visa tai leido realiu laiku iššifruoti nervinius signalus, kurie galėtų valdyti pelės žymeklį.
Šis metodas leido pacientui surinkti žodžius specialiai sukurta klaviatūra, vien mintimis galvojant apie žodžius, kuriuos jis norėtų ištarti.
Tokiu būdu nervinis implantas galėjo komunikuoti su lietimui jautrų ekraną turinčiu prietaisu „Bluetooth“ ryšiu. Tai leido pacientui valdyti ir spaudžioti planšetės ekraną vien smegenų bangomis.
Mokslininkai aiškina, kad planšetinis kompiuteris implantą atpažino kaip belaidę pelę. Ši sistema pacientui leidžia naršyti internete, lengviau rinkti tekstą bei naudotis „Android“ programėlių parduotuve.
Komanda šiuo metu siekia įtraukti daugiau įrenginio valdymo funkcijų, pritaikyti sistemą kitiems įrenginiams bei padidinti technologijos prieinamumą.
Mokslininkai taip pat nori palengvinti sistemos valdymą, kad tam nereikėtų kitų žmonių priežiūros. Ši technologija ateityje gali stipriai palengvinti paralyžiuotų žmonių gyvenimą.