Keistai skambantis, bet labai naudingas gydytojo patarimas: miegant vieną pagalvę apsikabinti rankomis, o kitą – laikyti tarp kojų  (1)

Knarkimas yra didelė problema. Ji trukdo išsimiegoti ir knarkiantiems, ir tiems, kurie turi klausytis šio naktinio košmaro. Visgi, keli elgsenos pokyčiai ir naujai išsiugdyti įpročiai gali padėti stipriai sumažinti šią problemą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Knarkimas ne tik trukdo miegoti kitiems, bet ir kenkia mūsų pačių sveikatai“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas Alvydas Unikauskas. Jis dalinasi paprastais patarimais, kurie gali padėti sumažinti arba visai atsikratyti šios, miegą trikdančios, problemos.

Knarkimo priežastys

Jo atsiradimą dažnai lemia amžius ir lytis. Ne paslaptis, kad vyrai knarkia dažniau nei moterys, o vyresnio amžiaus žmonės turi didesnę knarkimo tikimybę nei jaunesni, teigia laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas.

Kiti veiksniai sukeliantys šį naktinį triukšmą: judėjimo stoka, nosies ir sinusų problemos, žalingi įpročiai (pvz., alkoholis, rūkymas), kai kurių vaistų vartojimas, astma bei miegojimo poza. Ypatingai knarkia tie, kurie mėgsta miegoti ant nugaros.

Kaip sumažinti arba atsikratyti knarkimo?

Pasak A. Unikausko, geriausia miegoti ant šono, o norint išlikti šioje pozoje, reikėtų vieną pagalvę apsikabinti rankomis, o kitą – laikyti tarp kojų. Taip pat naudokite kokosų, eukalipto, imbiero ar pipirmėčių eterinius aliejus. „Patepkite jo ant kaklo ar krūtinės ląstos. Tai padės atverti kvėpavimo takus ir pagerins miego kokybę“, – tvirtina specialistas.

Kitas būdas padėsiantis sumažinti knarkimą – nosies plovimas. Anot A. Unikausko, tai galima padaryti naudojant plovimo puodelį arba traukiant vandenį iš saujos. Šiuo būdu pravalysite nosį ir kvėpavimo takus. Jis pataria gerti žolelių arbatas.

Tai dar viena pagalbinė priemonė norint sumažinti knarkimą. Specialistas rekomenduoja rinktis čiobrelių, saldymedžio, pipirmėčių, eukalipto ir imbiero žoleles. „Venkite vakarais valgyti pieno ir saldžių produktų, nes nuo jų nosiaryklės ertmėje kaupiasi gleivės“, – įspėja laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas.

A. Unikauskas įspėja, kad dėl knarkimo gali atsirasti miego apnėja, prastai išsimiegama, išvargsta imuninė sistema, ji negali veiksmingai atlikti savo funkcijos. Taip pat miego sutrikimas veikia išbalansuodamas hormonų išsiskyrimą bei lėtindamas medžiagų apykaitą. Todėl jei šie patarimai nepadeda, vertėtų kreiptis į medikus pagalbos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(5)
(3)
(2)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: