Pasikeitė jūsų balso tembras? Specialistai įspėja - kai kurių balso pokyčių negalima ignoruoti ()
Visi žinome, kad užkimti balsas gali nuo peršalimo ir anginos, taip pat jis keičiasi brendimo metu. Balso pokyčiai, kurių negalima paaiškinti šiomis natūraliomis priežastimis, gali byloti apie rimtus sveikatos sutrikimus, todėl jų negalima ignoruoti.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Specialistai pagal žmogaus balsą sugeba nustatyti kai kuriuos susirgimus Ypač smarkiai balso tembrą paveikia skydliaukės ligos ir rėmuo.
Prikimęs balsas rytais, tik ką atsikėlus iš lovos, gali būti neabejotinas rėmens (gastroezofaginio refliukso) požymis, rašo Mednews.com. Dažnai iš skrandžio į stemplę pakylanti skrandžio rūgštis gali pasiekti gerklas ir pažeisti balso stygas. Rūgštys veikia ir dirgina gerklę, tuo pačiu ir balso stygas. Pastarosios pabrinksta nuo sudirginimo, pažeidžiamas jų normalus virpėjimas.
Beje, kimus balsas taip pat gali būti ir daugybės kitų ligų požymis. Otolaringologė iš Niujorko Amy Cooper tvirtina, kad nuolatinis prikimimas gali byloti apie gerybinį auglį ar net gerklės vėžį. Neskubėkite išsigąsti! Anot medikės, prikimusiems žmonėms kur kas dažniau diagnozuojami gerybiniai augliai nei vėžys.
Gilus ar pernelyg švelnus balsas gali byloti apie skydliaukės problemas. Skydliaukės funkcijos pakitimai sutrikdo hormoninę sistemą. Tai neigiamai atsiliepia balsui.
„Balso pokyčiai dažnai reiškia, kad kažkas negerai su skydliauke. Dažniausiai pasikeičia balso tembras. Suaugusiems žmonėms balso pokyčių priežastis gali būti hipotireozė – susirgimas, susijęs tuo, kad skydliaukė ima gaminti nepakankamai žmogui reikalingų hormonų“, – aiškina A.Cooper.