Geriausi vaistai po ilgo sėdėjimo: išbandykite patys (Video) ()
Kasdien ilgai ir daug sėdime ir tai kenkia sveikatai. Bet sumažinti neigiamą sėdėjimo poveikį galima – tam kelis nesudėtingus pratimus siūlo olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasak gydytojo, kūnas tikrai labai nesidžiaugia ilgu sėdėjimu, todėl kėdę būtų galima palyginti su kankinimo instrumentu. Visgi keli pratimai po sėdėjimo gali padėti kūnui greičiau atsigauti ir panaikinti neigiamą poveikį, rašoma pranešime spaudai.
Pratimus gydytojas pademonstravo TV laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“.
Kai baigiate savo sėdimą darbą, visada patartina šiek tiek lengvai pasirąžyti, nuimti nereikalingą įtampą.
„Geriausias būdas tai padaryti – susidėti rankas už galvos, atvesti alkūnes atgal siekiant viršugalviu į viršų ir krūtinkaulį keliant 45 laipsnių kampu į viršų. Atsiskleidžiate, iškvepiate, atpalaiduojate. Tada, vis dar sėdėdami kėdėje, galite iš lėto susisukti į vieną pusę pabūti apie 5 sekundes, susisukti į kitą pusę, pabūti apie 5 sekundes“, - rodė D. Barkauskas.
Po šio pratimo galima pakilti nuo kėdės, o ją galima panaudoti kaip įrankį kitiems pratimams.
Antras siūlomas pratimas – atsiklaupus nugara į kėdę ant jos laikant rankas. Jei grindų paviršius kietas, po keliais rekomenduojama padėti paminkštinimą, kad kelio sąnarys nespaustų kieto paviršiaus, nes tai nemalonu ir nelabai sveika.
„Nereikia labai atlošti galvos - saugokite savo kaklą. Dubenį stumiame į priekį, krūtinkaulį 45 laipsniais į viršų. Laikydami rankas ant kedės išvedame savo kūną į priekį, iš lėto atpalaiduojame. Vėl išvedame kūną į priekį, pakartojame 7-8 kartus dinamiškame režime. Po 7-8 karto išvedę užlaikome 15-20 sek. Tada iš lėto atpalaiduojame“, - kalbėjo D. Barkauskas.
Dar vienas galimas pratimas - vieną kelią pastatant į priekį. Kitas kelis lieka už savęs, prisilaikyti galima rankomis už kelio arba - jei taip lengviau - už kėdės.
„Pradžiai dinaminiame režime padarote 5-7 judesius į priekį, pajuntante kur judesio apribojimas jūsų atveju, einate iki tos ribos ir save fiksuojate“, - demonstravo gydytojas. Paskutinis siūlomas pratimas skirtas pečių sąnariams. Pratimas atliekamas atsiklaupus laikant rankas ant kėdės.
„Iš lėto lenkiamės į priekį, iki pirmos ribos. Iš pradžių darome dinaminiame režime, žiūrėdami kur yra tas limitas. Tada pasilenkiame ties savo riba, sustojame, laikome 15-20 sek. Iš lėto atpalaiduojame, galime papurtyti, atpalaiduoti rankas ir pakartoti dar kartą“, - dėstė D. Barkauskas.
Įvairių specialistų patarimus sveikai gyvensenai rubrikoje „Nekvieskite daktaro“ galima pažiūrėti TV laidoje apie sportą „Lietuvos mokyklų žaidynės“ šeštadieniais 11 val. per TV6.