Kibernetiniai nusikaltėliai taikosi į konfidencialią informaciją  (0)

Prasidėjus metams, pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET atkreipia dėmesį į augantį konfidencialios informacijos vagysčių skaičių internete. Tendencijos rodo, kad duomenų pasisavinimo atvejų daugėja socialiniuose tinkluose, taip pat bendraujant elektroniniu paštu. Asmeniniai vartotojų duomenys ar svarbi verslo informacija išviliojama pasinaudojus žmonių patiklumu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tuo tarpu interneto erdvėje vartotojus ir toliau puola pastaruoju metu paplitę virtualūs kenkėjai. „Vis daugiau bendravimo persikeliant į interneto erdvę, informacijos apsauga tampa kaip niekada aktuali, o ypač versle. Vartotojai turėtų būti atidūs prieš skelbdami informaciją socialiniuose tinkluose. Taip pat itin atsargiai reikėtų vertinti elektroninius laiškus, kuriuose internetiniai sukčiai naudodamiesi institucijų vardu, prašo atnaujinti banko sąskaitų ar kitus aktualius duomenis“, - sako ESET saugumo sprendimams šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.  Pasak jo, pasaulyje plinta laiškai, atrodantys kaip įprasta iš banko gaunama elektroninė korespondencija: juose pateikiama nuoroda, vedanti į puslapį, atrodantį kaip įprasta banko ar kitos institucijos svetainė, kur prašoma atnaujinti sąskaitos informaciją. Tokiu būdu iš vartotojo jam nežinant išviliojama ir vėliau panaudojama aktuali informacija. „Siekiant apsisaugoti nuo tokių interneto atakų, rekomenduojama rinktis „Internet Security“ tipo apsaugos priemones, kompleksiškai saugančias tiek nuo brukalų, tinklo atakų, taip pat nuo per socialinius tinklus plintančių virusų, konfidencialios informacijos vagysčių“, - sako T.Parnarauskas. Jo teigimu, norintiems tokios apsaugos, rekomenduojama rinktis „ESET Smart Security“ sprendimą. 

Tuo tarpu internete pastarąjį mėnesį ir toliau aktyviai puolė išplitę virtualūs kenkėjai: ESET skelbiamame pavojingiausių sausio mėnesio virusų dešimtuko pirmojoje vietoje aptiktas daugiausia kompiuterių užkrėtęs kirminas „Conficker“, plintantis per operacinės sistemos „Windows“ spragas. Sausį vartotojus ir toliau aktyviai atakavo virusai „INF/Autorun“, „Win32/PSW.OnLineGames”, „Win32/Agent“, „INF/Conficker“, kenkėjiškos programos  „Win32/Pacex.Gen“, „Win32/Qhost“ ir „WMA/TrojanDownloader.GetCodec“.

Aštuntojoje ir dešimtojoje aktyviausių virusų dešimtuko  vietose aptikti nauji kenkėjai:  „JS/TrojanDownloader.Agent“ ir „Win32/Packed.Autoit“. Pirmasis, „Trojos“ arklio tipo virusas, į kompiuterį patenka besilankant kenksmingose internetinėse svetainėse. Virusas kenkia tuo, kad be vartotojo žinios siunčia ir diegia į kompiuterį pavojingus failus. Dešimtoje vietoje iš 21-osios atsirado virusas „Win32/Packed.Autoit”: patekęs į kompiuterį jis atveria kelią kitoms kenkėjiškoms programoms.

Pavojingiausių virusų dešimtukas sudaromas remiantis unikalios grėsmių stebėjimo sistemos „ThreatSense.Net“ duomenimis.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: