Studentų sąjunga: žinybos nežino, kaip apskaičiuoti PSD pirmakursiams (0)
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kritiškai vertina praeitą savaitę viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie galimai 40 tūkstančių šalies tudentų nepagrįstai apskaičiuotas Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šias 2009 m. rudenį studijas pradėję nuolatinių studijų studentai neva privalo mokėti iš savo kišenės. LSS atlikta situacijos analizė parodė, jog PSD įmokas turinčios apskaičiuoti ir surinkti valstybės institucijos to atlikti negalėjo dėl spragų teisės aktuose. Iš studentų nusiskundimų apie nepagrįstai jiems priskaičiuotą PSD taip pat nebuvo gauta.
„Turima informacija iš studentų savivaldų bei valstybės institucijų leidžia teigti, kad už PSD atsakingos institucijos pačios yra kiek pasimetusios ir iš pirmo kurso studentų reikalauti PSD neskuba. Aiškumo trūksta, nes vykdant aukštojo mokslo pertvarką pakito teisinė tikrovė, o prie šios operatyviai priderinti kitų sričių teisės aktų nebuvo suskubta“,- pastebi LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.
Pasak LSS vadovo, organizacija jau parengė konkrečius siūlymus, kaip būtų galima elgtis tol, kol reikalingi formalūs pataisymai teisės aktuose bus priimti. „Deja, valdžios insititucijų veikloje yra įsigalėjusi paraidinė arba kitaip - formalistinė – teisės samprata. Ji trukdo užuot keitus tikrovės neatitinkančius žodžius dokumentuose tiesiog remtis bendraisiais teisės principais ir operatyviai reaguoti į pakitusią realybę.
Pastebėtina ir tai, kad tarp atsakingų žinybų komunikacija vyksta netinkamai arba visiškai nevyksta: drauge bendrais studentams aktualiais klausimais turinčios dirbti Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijos šiuo atveju to atlikti negeba“, - situaciją vertina studentų sąjungos prezidentas D. Dikšaitis.
LSS raštu Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministrams siūlys imtis visų reikiamų priemonių, jog dėl sutrikusios komunikacijos tarp žinybų, įstrigusių teisės aktų pataisų, akademinis jaunimas nenukentėtų, t.y. PSD įmokos nebūtų skaičiuojamos į užsienį studijuoti pagal mainų programas išvykusiems bei akademinių atostogų išėjusiems Lietuvos studentams taip pat dieninių, nuolatinių studijų studentams.