Saugumo ekspertai pataria neskelbti atostogų planų internete  (0)

Kompiuterių saugumo ekspertai primena socialinėse svetainėse ir kitur internete skelbiant apie vasaros atostogų bei išvykų planus nepamiršti atsargumo. Žinia apie atostogų trukmę drauge su namų adresu ar kita asmenine informacija gali tapti patraukliu jauku įsilaužėliams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Virtualių bendruomenių, tokių kaip „Facebook“ ir „LinkedIn“, populiarumui Lietuvoje augant, jose vis dažniau aptariami ne tik atostogų ispūdžiai, bet ir planai. Visgi reikėtų nepamiršti, kad tinkle paskelbta informacija kad, pavyzdžiui, kitą savaitę su šeima praleisite Barselonoje gali pasiekti blogų ketinimų turinčių žmonių ausis”, - teigė bendrovės ESET saugumo sprendimams šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Populiariausios Lietuvoje „Facebook“ socialinės svetainės naudotojai nustatyti, kam matomi jų įrašai ir kitai informacija gali viršutiniame dešiniajame lango kampe pasirinkę „Nustatymai“ > „Privatumo nustatymai“. Atsivėrusiame lange pasirinkus „Profilio informacija“ galima nustatyti, kas matys svetainės naudotojo adresą, telefoną, įrašus ir kitą informaciją. Visgi, pasak T. Parnarausko, net ir tinkamai suderinus profilio saugumo nuostatas, dešimtims ar šimtams draugų pranešti apie planus nėra saugumo prasme gera mintis.

Atsargumo reikėtų nepamiršti ir atostogų metu jungiantis prie viešos belaidžio interneto prieigos taškų. Tikimybė užsikrėsti virusu ar prarasti duomenis naudojantis ja padidėja, tad verta pasirūpinti, kad kompiuteryje veiktų ugniasienė ir patikima antivirusinė programa. Pastaroji turėtų gebėti atpažinti ne tik jau esamus, bet ir naujus, dar nežinomus virusus.

ESET yra daugiausiai nepriklausomos testų laboratorijos „Virus Bulletin“ įvertinimų „VB100“ pelniusi bendrovė. Rekordinį 62-ąjį įvertinimą, kuris skiriamas programoms, bandymų metu sparčiai aptinkančioms virusus be klaidingų pranešimų apie pavojų, pelnė visapusės kompiuterio apsaugos paketas „ESET Smart Security 4.2“.

Bendrovės parengtame gegužės mėnesio pavojingiausių virusų dešimtuke lyderio poziciją išsaugojo virusas „Win32/Conficker“, rastas 9,12 proc. užkrėstų kompiuterių. Antroje vietoje likusio  „Win32/Autorun“ (8,06 proc.) populiarumas vartotojams aktyviai naudojant USB atmintines, skaitmeninius fotoaparatus ir kitas mobilias duomenų laikmenas vėl ėmė augti.

Trečioje vietoje įsitvirtino virusas „Win32/OnLineGames“ (4,29 proc.), vagiantis prisijungimo prie internetinių žaidimų sistemų duomenis. Jo populiarumą gali lemti tai, kad stengdamiesi atlaisvinti kuo daugiau kompiuterio resursų žaidėjai išjungia antivirusines programas. Vietoje to ekspertai pataria naudoti specialų mažesnio sistemos apkrovimo režimą, pavyzdžiui, „Gamer“ nuostatą „ESET Smart Security 4.2“ pakete. Pavojingiausių virusų dešimtukas sudaromas remiantis unikalios grėsmių stebėjimo sistemos „ThreatSense.Net“ duomenimis.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)