Orientalistikos skaitykla Vilniaus universiteto bibliotekoje: arčiausiai dangaus  (0)

2011 m. vasario 15 d. 11 val. atidaroma Orientalistikos skaitykla Vilniaus universiteto bibliotekoje. Orientalistikos skaitykla įkurta iki šiol nenaudojamose, architektūriškai sudėtingose, bet įdomiausiose ir aukščiausiai esančiose bibliotekos patalpose.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pagal architekto G. Pamerneckio parengtą projektą rekonstruotose erdvėse realizuota vizija, kokia galėtų būti skaitykla, siejama su Rytų kalbų, istorijos, kultūros studijomis: šiek tiek paslapties, rimties ir netikėtumo. Modernūs ir funkcionalūs interjero sprendimai čia derinami su jaukia asmeninės, namų bibliotekos atmosfera, tam tikros detalės ne užgožia, bet paryškina įspūdingas miesto panoramas, atsiveriančias pro langus.

Į atvirus naujosios skaityklos fondus perkelta VU Orientalistikos centro biblioteka – didžiausia orientalistinė mokslinė biblioteka Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Mokslinės ir mokomosios Azijos kalbų, kultūrų, religijų, filosofijos, antropologijos ir meno istorijos kolekciją sudaro daugiau kaip 10 tūkst.  leidinių ne tik pagrindinėmis Vakarų Europos, bet ir japonų, kinų, sanskrito, hindi, pali, korėjiečių, persų, arabų, tibetiečių, mongolų, tailandiečių, pandžabi, kitomis retesnėmis Azijos kalbomis. Viena skaityklos patalpa paskirta Alfredo Binderio (Šveicarija) orientalistinei kolekcijai, kurią sudaro apie 4 tūkst. leidinių. Tai viena didžiausių ir nuosekliausių budistinės kultūros, filosofijos, religijos ir meno kolekcijų Centrinės ir Rytų Europos universitetuose.

„Orientalistikos skaitykla – trečioji integruota VU padalinio biblioteka. Centrinėje bibliotekoje jau atidarytos Filosofijos ir Filologijos skaityklos. Naujoji skaitykla – dar viena galimybė įgyvendinti studijų tarpdiscipliniškumo idėjas, dar viena mokslo tyrinėjimams, atradimams ir kūrybai įkvepianti erdvė“, – prieš naujos skaityklos atidarymo šventę kalbėjo VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė.

Iš viso skaitykloje, susidedančioje iš penkių įvairaus dydžio erdvių, yra 17 darbo vietų, tarp jų 6 kompiuterizuotos. Taip pat suformuotos kelios nedidelės poilsiui, bendravimui skirtos erdvės su minkštasuoliais ir arbatos staliukais. Orientalistikos skaitykla turėtų būti tyliausia bibliotekos skaitykla, skirta ramiam, ilgų apmąstymų reikalaujančiam darbui.

VU bibliotekos rekonstrukcijos etapai

2006–2007 metais vyko  pirmasis rekonstrukcijos etapas. Buvo remontuotos saugyklų patalpos, įrengtos modernios gesinimo, dulkių šalinimo, vėdinimo ir apsaugos  sistemos. Renovuotose patalpose įrengtas Humanistikos informacijos centras,  Lituanistikos skaityklos, seminarų auditorija.

2008 metų  antrojo rekonstrukcijos etapo rezultatas – atnaujintas, modernizuotas Restauravimo skyrius, sutvarkytos P.Smuglevičiaus salės grindys, durys, restauruoti baldai.

2009 metais po trečiojo rekonstrukcijos etapo atnaujintos dviejų bibliotekos aukštų patalpos, kuriose įsikūrė Filosofijos, Retų spaudinių, Rankraščių, Laikraščių skaityklos ir Grafikos kabinetas.

2010 metais po ketvirtojo rekonstrukcijos etapo istorinėje bibliotekos salėje įkurta Filologijos skaitykla ir rekonstruotos patalpos virš Baltosios salės (būsima Orientalistikos skaitykla).

Tikimasi, kad visos bibliotekos  rekonstrukcija bus baigta iki Nacionalinio atviros prieigos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro Saulėtekyje atidarymo 2012 metais. Tuomet VU biblioteka turėtų funkcionuoti pagal generalinės direktorės I. Krivienės suformuluotą strategiją, išreikštą formule 1+1=1, kai viena biblioteka jungia dvi: senuosiuose bibliotekos pastatuose formuotųsi humanitarinių mokslų informacijos centras, o Saulėtekyje – fizinių ir technologijos mokslų informacijos centras, atitinkantis kuriamo Saulėtekio technologijų slėnio informacinius poreikius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: