Penktokas pristatė veido judesiais valdomą robotizuotą ranką  (4)

Nacionalinės M.K. Čiurlionio mokyklos penktokas Mykolas Kavaliauskas, kartu su komandos draugu Justu Jasevičiumi iš Vilniaus Jėzuitų gimnazijos, atstovaudami Robotikos mokyklą, nugalėjo Lego robotų konstruktorių lygos turnyro teorinių projektų konkurse. Konkursas vyko šį šeštadienį, vasario 5-ąją dieną Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Konkurso tema buvo gydantys robotai, tad Mykolas pateikė savo konstruotą ir programuotą veikiantį roboto rankos prototipą, valdomą vien veido judesiais. Roboto ranka, turinti tris servo variklius, valdoma jutiklių, jaučiančių, kada Mykolas žiojasi, šypteli ar suraukia kaktą. Šią ranką galėtų naudoti žmonės, netekę galimybės valdyti savo rankų susižeidę nardydami, teigė Mykolas.

Robotikos mokykla, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro rengiamame konkurse dalyvavo pirmą kartą. Iki šiol konkurse dalyvaudavo tik Klaipėdos, Kauno ir Šiaulių komandos.

Konkurso praktinę dalį, demonstracinę ligų gydymo robotais rungtį laimėjo komanda iš Šiaulių „Saulės miestas“. Konkursą taip pat aplankė ir Europos robotų sumo čempionato nugalėtojas Vitalij Rodnov, pakvietęs į Baltic Robot Sumo varžybas, vyksiančias Klaipėdoje balandžio 23-iąją dieną.

Robotikos mokykla, Vilniuje veikianti nuo rugsėjo, siekia šiuolaikinėmis priemonėmis moksleivius sužavėti mokslu. Moksleiviai išmoksta programuoti, kurti sudėtingais algoritmais valdomus robotus, lituoti ir net trimačio (CAD) dizaino. Šiuos įgūdžius moksleiviai vėliau ketina pritaikyti darbuodamiesi tiesiogiai su robotais, duomenų apdorojimu finansų, medicinos, statistikos srityse, kompiuterine grafika ir išradimų prototipavimu. Šiuo metu Robotikos mokykla ieško mokyklų ar mokytojų, norinčių plėtoti panašią veiklą ir kituose Lietuvos regionuose.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)