VU SA: 8000 Vilniaus studentų nori geresnio susisiekimo viešuoju transportu mieste  (0)

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) pavasarį suorganizavo studentų poreikių analizę, kurios metu išsiaiškino, jog viena iš problemų – tai viešojo transporto teikiamos paslaugos. Analizėje dalyvavusieji studentai nurodė, jog susiduria su sunkumais pasiekdami savo fakultetus ar bendrabučius – dėl perpildytų autobusų, retų jų važiavimo grafikų ar tiesioginių maršrutų nebuvimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

VU SA socialinės srities koordinatorės Romos Fedosejevaitės teigimu, transporto klausimas nėra tik vieno universiteto problema, kadangi didelė dalis aukštųjų mokyklų ar jų fakultetų ir bendrabučių Vilniaus mieste yra koncentruotos keliose vietose: Saulėtekyje, centre, Baltupiuose, todėl tik savo studentų nuomone apsiriboti nenorėjome ir, suprasdami klausimo aktualumą, į pagalbą nusprendėme pasitelkti ir kitas Vilniuje esančias aukštąsias mokyklas ir problemą spręsti visiems kartu.

Tarptautinės studentų dienos proga, devynių Vilniaus aukštųjų mokyklų (Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus Pedagoginio universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Vilniaus kolegijos, Vadybos ir ekonomikos universiteto, Tarptautinės teisės ir verslo mokyklos)  studentų atstovai, išanalizavę studentų nusiskundimus, parengė peticiją su pasiūlymais, po kuriais pasirašė 8071 studentas.

Pagrindiniai siūlymai buvo troleibusų ir autobusų važiavimo laiko vėlinimas ar maršrutų skaičiaus didinimas. Taip pat buvo siūloma sudaryti naujus maršrutus ir tobulinti esamus, pavyzdžiui, buvo išaiškinta problema, jog VU Medicinos fakulteto studentams kyla problemų, kai reikia nuvažiuoti nuo M. K. Čiurlionio gatvėje esančio fakulteto iki Santariškių klinikų, dėl šios priežasties buvo pasiūlytas maršrutas: Santariškės – Didlaukio st. – Žaliasis tiltas – Sparta – Stotis. Taip pat dauguma studentų pritarė bei išreiškė poreikį naktiniams autobusams miesto švenčių ar šventinių renginių naktimis.

Šie ir kiti pasiūlymai bus teikiami Vilniaus miesto merui, Susisiekimo ministrui bei kitoms atsakingoms institucijoms.

„Galime džiaugtis, jog Vilniaus aukštųjų mokyklų studentų atstovybės susivienijo dėl bendro tikslo. Tikėkimės, jog pasiūlymai bus apsvarstyti ir atsižvelgiant į studentų, pritarusių šiems siūlymams, kiekį, bus daromi atitinkami sprendimai, siekiant gerinti viešojo transporto situaciją Vilniaus mieste“, - teigė R. Fedosejevaitė.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: