Elektromobilių įkrovimo kabelių tipai ir jungtys  ()

Elektromobilių įkrovimo kabeliai gali būti skirtingų tipų ir skirti krauti elektromobilius ne visuose elektromobilių įkrovimo stotelėse. Įkrovimo kabeliai gali būti skirstomi pagal geografinius regionus, automobilių gamintojus ir įkrovimo galingumą.


Elektromobilių įkrovimo kabelio jungties tipas - 1

Elektromobilių įkrovimo kabelis (suomių. Sähköauton Latauskaapeli) Type 1 yra pritaikytas krauti elektromobilius iki  7.4 kW galios (230 V, 32 A). Šis standartas yra daugiausiai naudojamas automobilių gamintojų modeliuose iš Azijos ir Šiaurės Amerikos. Europoje dažniausiai susidursime su šia jungtimi jei automobilis yra įvežtas iš minėtų regionų.

Elektromobilių įkrovimo kabelio jungties tipas - 2

Type 2 įkrovimo kabelio jungtis yra pritaikyta krauti elektromobilius iki 22 kW galios (400 V, 32 A). Šis standartas yra daugiausiai naudojamas automobilių gamintojų modeliuose iš Europos. Elektromobilių įkrovimo kabelis tipas 2 ( suomių. Sähköauton latauskaapeli 2) yra labiausiai paplitusi įkrovimo jungtis tiek namų tiek komercinio įkrovimo stotelėse.

Elektromobilių įkrovimo kabelio jungties tipas - CCS

CCS kabelio jungtis yra galingesnė versija kabelio tipo 2. Su dviem papildomais elektros kontaktais suteikiama galimybė greitesniam eletromobilio baterijos įkrovimui. Ši jungtis dažniausiai naudojama vidutinio ir greito elektromobilių įkrovimo terminaluose (50 kW), tačiau techninės jungties galimybės leidžia krautis ir iki 170 kW.

Elektromobilių įkrovimo kabelio jungties tipas - CHAdeMO

CHAdeMO jungties tipas buvo sukurtas ir ištobulintas Japonijoje. Ši jungtis leidžia įkrauti elektromobilius iki 50 kW. Dažniausiai šią jungtį rasime viešose eletromobilių įkrovimo stotelėse. CHAdeMO jungtimi galima įkrauti šių gamintojų eletromobilius: BD Otomotive, Citroën, Honda, Kia, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Subaru, Tesla (with adaptor) and Toyota.

Elektromobilių įkrovimo kabelio jungties tipas - Tesla Supercharger

Tesla automobilių gamintojas turi sukūręs savo specialią jungtį eletromobilių įkrovimui. Tai yra greito krovimo jungtis, kuri gali įkrauti Tesla model S iki 80 % baterijos lygio tik per 30 minučių. Tesla greito įkrovimo stotelėmis kol kas gali naudotis tik Tesla elektromobilių savininkai.

Dauguma čia paminėti elektromobilių įkrovimo jungčių tipai yra labiausiai naudojami elektromobilių gamintojų visame pasaulyje. Tačiau technologijos šioje srityje žengia į priekį vis sparčiau ir ateityje galime išvysti jau dabar testuojamus ir kai kurių automobilių gamintojų naudojamus bevielio įkrovimo modelius. Tai dar labiau palengvintų ir supaprastintų elektromobilių įkrovimą ir paspartintų šių transporto priemonių populiarumą.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()