„Savanorių aukcione“ pagalbą visuomeniniams projektams įgyvendinti pasiūlė 165 savanoriai (0)
Kokią vertę kuria savanorystė ir kaip ją skatinti – apie tai susirinkę verslo ir visuomeninių organizacijų atstovai šiandien kalbėjo tarptautinėje konferencijoje „Savanorystės vertė verslui ir visuomenei ekonominės krizės metu“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Siekdamas stiprinti savanorytės tradicijas Lietuvoje, diskusiją surengė Nacionalinio atsakingo verslo įmonių tinklas (NAVĮT) kartu su Jungtinių tautų vystymo programa Lietuvoje bei Investuotojų forumu. Renginio dalyviai diskusijose dalijosi savo savanorystės sėkmės istorijomis, taip pat buvo surengtas visuomeninių organizacijų „Savanorių aukcionas“. Aštuoniems NAVĮT komisijos atrinktiems visuomeniniams projektams, tarp kurių – jaunimo motyvacijos kėlimas, pagalba vaikų globos namams ir juose augantiems vaikams, senukų priežiūra, energijos eikvojimo mažinimas bei kiti, „Savanorių aukcione“ dalyvavę įmonių atstovai pasiūlė net 165 savo darbuotojus, kurie teiks neatlygintiną pagalbą. Daugiausiai savanorių pritraukė Lietuvos Raudono kryžiaus draugijos projektas „Padėk man padėti kitiems“ – 59. Šiai organizacijai atiteks visi surinkti konferencijos dalyvio mokesčio pinigai. Daugiausiai – 43 – savo darbuotojus savanoriškai veiklai pasiūlė SEB bankas. Tačiau didesnės ar mažesnės savanorių pagalbos ateinančiais metais sulauks visi „Savanorių aukcione“ dalyvavę projektai.
Šiuo metu Lietuvos gyventojai, palyginti su kitų Europos Sąjungos šalių gyventojais, yra mažiausiai įsitraukę į savanorišką veiklą – Eurobarometro tyrimo duomenimis, tokių yra 11 proc. Tačiau potencialas yra – 2008 m. 46 proc. gyventojų teigė, kad per paskutinius 12 mėnesių nors kartą dalyvavo visuomeninėje veikloje be jokio atlygio, savo laisvalaikio sąskaita. Daugiausiai jie sakė tvarkę aplinką arba padėję kitiems žmonėms.
„Savanorystės tradicijų, kokias yra sukūrusios senosios Vakarų demokratijos, pas mus dar tik užuomazgos. Austrijoje, Olandijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje mažiausiai pusė visų gyventojų teigia užsiimantys savanoriška veikla, kuri vykdoma nevyriausybinių organizacijų, savanorių centrų ar kitų organizuotų grupių,“ – teigė šiuo metu NAVĮT vadovaujančios bendrovės „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis. – „Nedalyvaudami visuomeninėje ir socialinėje veikloje, mes ribojame idėjų mainus, stabdome kolektyvinę kūrybą, toliname efektyvų problemų sprendimą“. Anot jo, savanorystė kuria ir ekonominę vertę bei žymų indėlį į šalies BVP. Pavyzdžiui, Europos savanorių centro (The European Volunteer Centre) atlikto tyrimo duomenimis, Didžiojoje Britanijoje savanorių atliekamas darbas atitinka 180 tūkst. žmonių, dirbančių visu etatu. Už kiekvieną valstybės skirtą eurą savanorystei paremti savanoriai atlieka darbų už 30 eurų.
Apie Nacionalinį atsakingo verslo įmonių tinklą:
Nacionalinis atsakingo verslo įmonių tinklas Lietuvoje buvo įsteigtas 2005 m. balandį. Nacionalinio tinklo misija – skatinti atsakingo verslo, kaip darnaus vystymosi sąlygos, plėtrą Lietuvoje. Nacionalinio tinklo tikslas – keistis žiniomis, patirtimi ir inovacijomis, vykdyti bendrus mokymus, tokiu būdu gerinant įmonių verslo strategiją bei įgyvendinant visuomenei naudingus bendrus projektus. Šiuo metu Nacionalinis tinklas vienija 63 Lietuvos įmones ir organizacijas. Daugiau informacijos: www.globalcompact.lt
Apie JTVP Lietuvoje:
JTVP Lietuvoje atstovauja didžiausiai Jungtinių Tautų (JT) sistemos organizacijai, kurios pagrindinis tikslas – skatinti visuomenės raidą ir darnų vystymąsi. Sutelkdama partnerius, išteklius ir skirtingų šalių patirtį, JTVP siekia, kad Lietuvos vystymasis būtų darnus su aplinka bei žmonių socialiniais ir ekonominiais poreikiais, o pažangos rezultatus pajustų visi šalies gyventojai. Taip pat JTVP remia Lietuvos siekį padėti kitoms, skurstančioms ar mažiau išsivysčiusioms šalims. Daugiau informacijos: www.undp.lt