UAB „Elgama-Elektronika“ sukūrė naują pažangųjį prietaisą  (0)

UAB „Elgama-Elektronika“ sukūrė elektros vartojimo monitorių (angl. In-home display), kuris suteiks galimybę įmonėms ir gyventojams aktyviai kontroliuoti savo elektros energijos suvartojimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nedidelis prietaisas su 34 x 42 mm spalvotu OLED monitoriumi, pritvirtintas patogioje buto ar biuro vietoje, leis bet kurią minutę įvairiais pjūviais stebėti savo elektros energijos ir lėšų už energiją vartojimą.  Realaus laiko ir archyviniai duomenys imami iš įvadinio elektros skaitiklio, todėl jie tinka ir atsiskaitymui už suvartotą energiją. Ši inovacinė idėja įgyvendinta siekiant elektros energijos efektyvumo didinimo, kas yra strateginis Lietuvos tikslas.

 „Šiandien elektros vartojimo monitorius - tai įrenginys, suteikiantis naudingos informacijos apie jūsų namo, buto ar biuro elektros vartojimą,– sako UAB „Elgama-Elektronika“ technikos direktorius dr. Petras Mažeikis, – vienas žvilgsnis į monitorių einant pro duris į darbą, ir neteks jaudintis, kad vonioje palikote įjungtą šviesą ar dar blogiau – lygintuvą“. Tačiau, pasak dr. P. Mažeikio, ateityje, kai elektros kaina taps kintanti paros bėgyje, vartotojas, matydamas vartojamos elektros kainą realiame laike, galės išjungti ar nenaudoti kai kurių elektros prietaisų piko metu, kai elektra bus brangiausia.

Naujasis prietaisas savo atmintyje saugo informaciją apie kiekvieną valandą sunaudotą energiją 100 parų, apie kiekvieną parą sunaudotą energiją – 400 parų. Informacija apie mėnesinį elektros suvartojimą saugoma 10 metų. „Archyvinių duomenų analizė leis pasirinkti palankiausią apmokėjimo planą, nustatyti nereikalingo lėšų švaistymo atvejus, diagnozuoti elektros instaliacijos gedimus“, - dr. P. Mažeikis. Anot jo, panašios technologijos plačiai naudojamos šalyse, kur pažangiųjų tinklų diegimas įvardintas strateginiu valstybių tikslu ir pradėtas prieš gerą dešimtmetį: Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Švedijoje, ir kt.

Elektros vartojimo monitorius – tik nedidelė dalis jau 2006 m. pradėtos UAB „Elgama-Elektronika“ inovacijų programos, kuriant ir gaminant pažangiųjų  elektros tinklų technologijas. Sukurtos naujos kartos vienos ir trijų fazių elektroninių – pažangiųjų skaitiklių šeimos GAMA 100 ir GAMA 300, gauti sertifikatai liudijantys jų atitikimą Europos parlamento ir tarybos direktyvoms. Nuo 2008 m. paleista naujos kartos pažangiųjų skaitiklių masinė  gamyba.

Apie UAB „Elgama-Elektronika“

UAB „Elgama-Elektronika“ – nacionalinio verslo įmonė, projektuojanti ir gaminanti daugiafunkcius elektroninius elektros skaitiklius, skirtus buičiai, pramonei ir energetikai. Viso - apie 200 modifikacijų skaitiklių, kurie naudojami daugiau nei 20 pasaulio šalių. Kartu su partneriais bendrovė kuria ir diegia automatizuotas apskaitos sistemas skaitiklių duomenims nuskaityti, surinkti ir apdoroti. Visa išleidžiama produkcija yra projektuojama ir gaminama UAB „Elgama-Elektronika“ gamykloje, įkurtoje Vilniuje. Daugiau kaip 20 % visų įmonės žmogiškųjų resursų ir daugiau kaip 5 % pajamų yra skiriama tyrimams, plėtrai ir inovacijoms.

Įmonė sukūrė ir pradėjo gaminti pirmąjį lietuvišką elektroninį elektros skaitiklį. Už suprojektuotą didelio tikslumo trijų fazių skaitiklį, skirtą energetikai, 2006 m. pelnė „Lietuvos metų gaminio“ konkurso aukso medalį. 2006 metų vasario – 2008 metų gegužės mėnesiais įgyvendino projektą „Naujos kartos elektros skaitiklių sukūrimas ir prototipų pagaminimas“, kurį iš dalies finansavo Europos sąjunga.

Apie pažangiuosius tinklus

Pažangūs tinklai (angl. smart grid) – tai skaitmeninėmis technologijomis atnaujinti tinklai, kurie atveria naujas galimybes energijos tiekėjų ir vartotojų santykiuose. Intelektualūs tinklai įgalina tradicinius energijos vartotojus tapti aktyviais energetikos rinkos dalyviais, galinčiais rinktis, kada vartoti energiją, o kada tiekti ją į tinklą. Ši infrastruktūra gali veikti kartu su „intelektualia buitine įranga“ ir autonomiškai reguliuoti energijos vartojimą. Daugelis pasaulio šalių skatina tinklų atnaujinimą, taip spręsdamos energetinės nepriklausomybės, globalinio klimato atšilimo, energijos naudojimo efektyvumo ir tiekimo patikimumo klausimus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: