Sostinės meras Vilniaus ateitį sieja su aukštųjų technologijų plėtra (1)
Viešėdamas Lietuvos biofarmacijos lyderės „Sicor Biotech“ vaistų gamykloje, Vilniaus miesto meras Vilius Navickas apžvelgė netolimos ateities sostinės viziją. Joje Vilnius – išsilavinusių žmonių ir aukštųjų technologijų pramonės miestas, į kurį kvalifikuoti specialistai atvyksta ilgam gyventi, dirbti ir kurti didelę pridėtinę vertę visai valstybei.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasak „Sicor Biotech“ vadovo prof. Vlado Algirdo Bumelio, siekis paversti Lietuvą aukštųjų technologijų pramonės šalimi turi būti bendras ir verslo, ir valdžios institucijų atstovams. „Mūsų tikslas ambicingas: 2020 metais biotechnologijų pramonė Lietuvoje turi uždirbti vieną procentą šalies BVP. Taigi „Sicor Biotech“ ne tik kuria naujus ir unikalius vaistus, bet ir siekia, kad Lietuvoje susikurtų dar bent viena dvi panašios biotechnologijų įmonės, gaminančios vaistus ir diagnostikos priemones, o Lietuva pajustų dar didesnę naudą iš investicijų į mokslą“, - pažymi prof. V. A. Bumelis.
Molėtų plente įsikūrusioje modernioje biotechnologinių vaistinių preparatų gamykloje sostinės meras susipažino su sunkių ligų gydymui skirtų rekombinantinių vaistinių preparatų gamybos procesu, stebėjo, kaip užtikrinama aukšta vaistų kokybė ir saugumas. Taip pat domėjosi toje pačioje teritorijoje plėtojamo mokslo, verslo ir studijų slėnio „Santara“ plėtros perspektyvomis, „Sicor Biotech“ bendradarbiavimu su Vilniuje įsikūrusiomis aukštosiomis mokyklomis.
Pasak „Sicor Biotech“ vadovo, šiandien bendrovė yra vienintelė regione visiems Europos Sąjungos onkologiniams pacientams tiekianti šalyje pagamintą vaistinį preparatą, todėl „Sicor Biotech“ aktyviai prisideda prie mokslo, verslo ir studijų slėnio „Santara“ vystymo. Biofarmacijos įmonės vadovo teigimu, bendrovėje gaminamų aukštos pridėtinės vertės biotechnologinių produktų eksportas šiandien sudaro 70 procentų viso pardavimo, dėl visoje Europos Sąjungoje užregistruoto onkologinio preparato „TevaGrastim“ (filgrastimo) per artimiausius metus tikimasi eksportą padvigubinti, išplėsti eksportą į JAV ir Japoniją. „Sicor Biotech“ dirbančių biotechnologų sukurti vaistiniai preparatai parduodami daugiau nei trisdešimtyje pasaulio šalių.