Kenkėjiška programa „Fan check“ – dviguba apgavystė „Facebook“ vartotojams  (0)

Socialinį tinklą „Facebook“ pradėjo atakuoti nauja kenkėjiška programa „Fan Check“. Vartotojai sugundomi tariamai nauja „Facebook“ funkcija, leidžiančia stebėti, kas apsilanko jų asmeniniuose puslapiuose (profiliuose). Šis kenkėjas taip pat aktyviai plinta ir per paieškos sistemas, kai vartotojai ieško informacijos apie šį naują pavojų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Fan Check“ programa pasižymi ypatingu klastingumu. Jos kūrėjai taikosi į tuos interneto vartotojus, kurie nesinaudoja legalia antivirusine programa. Ieškodami informacijos apie naująjį pavojų naudotojai nukreipiami į svetaines, siūlančias įsidiegti netikras antivirusines programas ir taip apsisaugoti nuo kenkėjo“ - pasakoja Jolanta Leškytė, ESET saugumo sprendimams šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pardavimų vadovė.

„Facebook Fan Check“ kenkėjiška programa vartotojams siūlo išplėsti „Facebook“ galimybes nauja funkcija, leidžiančia matyti, kas lankėsi jo asmeniniame „Facebook“ puslapyje (profilyje). Norint prisijungti prie šios programos naudotojai informuojami, kad „Fan Check“ šiuo metu atnaujinamas ir pasinaudoti šia funkcija bus galima už kelių dienų. Greičiausiai, kad vien tapimas šios programos „fanu“ neapkrės profilio, tačiau vartotojams patariama likti budriems.

Tuo tarpu paieškos sistemose galima rasti nemažai svetainių su informacija apie naująją programą. Bandant jose ieškoti informacijos vartotojas vėl įviliojamas į internetinių nusikaltėlių sukurtus pavojingus puslapius, kurie siūlo įsidiegti antivirusines programas tariamai apsaugančias nuo „Fan Check“. Šios tariamos antivirusinės programos iš tiesų yra kenkėjiškos programos.

Populiarėjantys socialiniai tinklai vis dažniau atsiduria internetinių nusikaltėlių akiratyje. Ne išimtis ir „Facebook“ ir „Twitter“, kurių vartotojai jau yra nukentėję nuo kenkėjiškų programų atakų. Paprasčiausiais būdas apsisaugoti nuo naujos kenkėjiškos programos „Fan Check“ – ne tik jos nenaudoti, bet neieškoti informacijos apie šį virusą internete.

Apie „NOD Baltic“

Pažangius programinės įrangos sprendimus šalyje pristatanti bendrovė „NOD Baltic“ siūlo ne tik ESET antivirusinę programinę įrangą „NOD32“, bet ir papildomus apsaugos sprendimus, taip pat modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui. 

Daugiau informacijos apie bendrovę galima rasti tinklalapyje www.nodbaltic.lt.

Apie ESET

ESET sukurta antivirusinės įrangos sistema „NOD32“, pelniusi daug apdovanojimų, saugo nuo žinomų ir nežinomų kompiuterinių virusų, šnipinėjančių bei kitų kenksmingų programų realiuoju laiku. ESET buvo įtraukta į „Deloitte“ sudaromą 500 sparčiausiai augančių įmonių sąrašą. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), filialai veikia San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina), o atstovai – veikia daugiau negu 80-yje šalių. Daugiau informacijos www.eset.com.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: