Ar kalbate su savo antrąja puse apie pinigus? Pasirodo, tai daryti sveika  ()

Pinigai daugybei žmonių yra sudėtinga tema. Viena vertus, planai yra visada didesni už sumą sąskaitoje. Kita vertus, apie tai nesinori kalbėti. O gal verta?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žinote, kada išsiskiria daugiausia porų? Finansiškai sunkiu metu. Pinigai mūsų pasaulyje yra tarsi kuras ir jie yra tiesiog būtini. Kai pinigų trūksta, į antrąją savo pusę imi žiūrėti kitaip. Jei vyras praranda darbą ir negali jo greitai susirasti, jo moteris į jį ims žiūrėti kitaip. Dažnos ir atvirkštinės situacijos. Tyrimai rodo, kad net trečdalis porų pykstasi dėl pinigų.

Vienas išleidžia per daug pinigų, kitas - nepakankamai dirba. Vienas perka nebūtinus daiktus, kitas bando užlopyti skylėtą šeimos biudžetą. Todėl daugybė porų nusprendžia apie pinigus nekalbėti apskritai.

JAV atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 1300 porų, parodė, kad tie, kurie kalbasi apie pinigus bent kartą per savaitę, yra laimingesni. Jie labiau pasitiki vienas kitu, mano, kad vienas kitą geriau pažįsta, optimistiškiau žiūri į ateitį. Pokalbiai padeda suvokti, kad pinigai rūpi abiems pusėms, kad vienokie ar kitokie nuogąstavimai nėra tik vieno žmogaus problema.

Negana to, kaip rodo vienas Šiaurės Karolinos valstijos universiteto tyrimas, poroms ir sekasi geriau, kai abu žmonės dirba kaip komanda. Tiesa, finansinis raštingumas yra nemažiau svarbus. Žmonės turėtų ugdyti savo finansinį raštingumą visomis prieinamomis priemonėmis - skaitykite, kalbėkitės su finansų konsultantais, sekite naujienas, pildykite biudžetą. Svarbiausia tai daryti kartu.

Tačiau daugybė žmonių vis tiek jaudinasi prieš pradėdami kalbėti apie pinigus. Kaip tai padaryti teisingai?

  • nepradėkite nuo problemų ar priekaištų - pradėkite nuo svajonių ar bendros situacijos;
  • nekaltinkite, o klauskite nuomonės;
  • nespauskite poros kalbėti apie pinigus, jei ji/jis to nenori;
  • klauskite, ar pats darote klaidų, įsiklausykite į tą nuomonę;
  • nenurodinėkite, o siūlykite.

Kartu prižiūrimas biudžetas ir bendras planas, kaip įgyvendinti svajones, suartina žmones ir padeda siekti finansinės sėkmės.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(3)
(3)
(0)

Komentarai ()