Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
And 2020-05-04 10:04
Pasirodo skanų maistą, prausimąsi, sportą išrado šiuolaikinė medicina. Graikai tegul slepiasi...
Tikriausiai nurodytas sąlygas tuometiniams turčiams teleportavo šiuolaikinė medicina...
menten 2020-05-04 10:36
kaip tai padeda išsaugoti sveikatą, t.y. profilaktiką. Graikai turėjo Olimpines žaidynes, bet ar jie žinojo, kad mankšta mažina kardiovaskulinių ligų riziką? Ar tiesiog Olimpiada turėjo religinę/ tradicinę/ konkurencijos tarp polių prasmę. Romėnai naudojo pirtis, bet jos buvo skirtos labiau kvapui/ nešvarumams panaikinti, kaip debatų vieta, nes romėnai tikrai nežinojo nei apie bakterijas, nei tuo labiau apie virusus. Ir pirtys tikrai nebuvo naudojamos epidemijoms valdyti.
Pavyzdžiui, muilas atrastas dar Egipte ar Arabijoje, bet buvo naudojamas plaukams/ drabužiams plauti, tai kodėl niekas nesugalvojo juo plauti rankų, kai tai yra labai efektyvi priemonė nuo daugelio ligų? Kodėl net XIX a. siautė choleros epidemijos? Kodėl žmonės termiškai apdorodavo mėsą (dėl skonio/ minkštumo), bet to nedarė su pienu (o tai padėtų išvengti listeriozės, salmoneliozės, encefalito ...)? Kodėl jūreiviai (ir ne tik) nuo seno sirgdavo skorbutu ir taip niekas nesugebėjo pastebėti, kad vartojant tam tikrus produktus skorbuto galima išvengti? Ar pagal tave graikai žinojo apie vitaminus, subalansuotą mitybą (baltymų/ riebalų/ angliavandenių santykį), riebalų rūšis? O gal graikai taip gerai suprato aterosklerozės mechanizmą ir žinojo, kad mankšta padeda sumažinti riziką? (graikai net nežiniojo, kad širdis varinėja kraują). Esmė, kad žinios seniau nebuvo sisteminamos, tuo labiau nebuvo kryptingų/ sistemingų tyrimų ir paieškų, todėl viskas buvo žinoma iš buitinės patirties ar bandymų-klaidų metodu... Šiais laikais dauguma žmonių žino tokias sąvokas, kaip nesotieji riebalai, bakterija, penicilinas, infarktas, - ir kaip to išvengti/ panaudoti gydymui/ profilaktikai, tik nesakyk, kad ir graikai tai žinojo, nors visi šie dalykai buvo aplink juos...
immortallt 2020-05-04 14:54
Skanų maistą, čia pagal ką sprendi? Tu net nelabai įsivaizduoji turbūt, ką jie valgė, nes beveik nieko nebuvo iš to, ką dabar gali valgyti.
Ir bandyti aiškinti, kad tais laikais žmonės gyveno ilgiau, nes vienam iš 1000, jei ne 10000 ir aišku iš turtingiausių pasisekdavo nugyventi ilgą gyvenimą, tai jau įrodymas. Trečdalis, o kai kuriuose regionuose ir laikotarpuose dauguma mirdavo net nesulaukę 18-os.
Bet šiaip, kaip lygioje vietoje tiek pritaškėt?
And 2020-05-04 17:27
Didelis gyvenimo sąlygų pagerėjimas pagrindinei gyventojų daliai iš esmės prailgino vid. gyvenimo trukmę. Gyvenimo sąlygų pagerėjimą lėmė tikrai ne šiuolaikinė medicina, greičiau atvirkščiai. Atmetus sąlygų pagerėjimo bonusus šiuolaikinė medicina tikriausiai nei 1% nepridės prie vidutinės gyvenimo trukmės.
Kas atrado pačią kiečiausią, anot medicinos, viduržemio jūros dietą? Gyventojai ar medicina? Medicina netyčia (jei ne pokaris) pastebėjo kažkokias koreliacijas, bet gal sukūrė gyventojai?
Gavus elektroninį mikroskopą turėjo prasidėti medicinos aukso amžius. Prasidėjo pažadai - ryt. Panašiai kaip su batareikom. Suprantu A0 - graudu, skaudu, pikta, gal dėl to ir grubu...
immortallt 2020-05-04 18:04
Anksčiau vos daugiau nei 1/2 išgyvendavo iki 15 metų. Ir dešimtmečio bėgyje staiga nukrito 10 kartų (čia įtraukiant besivystančius regionus, kur realiai priėjimas prie medicinos išlieka vis dar ribotas).
Skiepai ir antibiotikai iš dalies yra kalti dėl tiek išaugusios populiacijos, nes tiesiog nemirštama nuo paplitusių virusų ir bakterijų.
Dabar senatvės sulaukti gali dauguma, anksčiau - retas ir dažniausiai tik labai turtingas, kurių būdavo labai maža dalis. Tikimybė būdavo, kad jei sulaukei 50-ties, tai ne tik tavo tėvai bus mirę, bet ir tavo broliai ir seserys, kurių neretai būdavo ir 10+ (gimusių, ne ilgiau išgyvenusių) nebus, net jei tu ir buvai pirmas gimęs. Dabar 50 metų nieko nestebina. Japonijoje vidutinis ūkininko amžius 67 metai, o statybininko 65 metai.
menten 2020-05-04 18:16
Ypač skaudu ir pikta, kai pats nė piršto nepajudini. Tik nuo sofos kritikuoji, kokia medicina "bloga", pailgina gyvenimą tik 1 %. Nors vieną eurą moksliniams institutams paaukojai? Jei būtų daugiau tokio mąstymo žmonių, turbūt sėdėtume akmens amžiuje, nes "kam tam medicina, kam tas mokslas..."
menten 2020-05-04 18:20
Matai, žmonės gimė su "auksiniu šaukšteliu" burnoj ir neįsivaizduoja, koks pasaulis būtų be vakcinų ar antibiotikų.
P.S. mes visi gimėm " su auksiniu šaukšteliu" lyginant su tais, kurie gimė prieš kelis šimtus metų.
And, esi matęs kaip atrodo žmonės suluošinti poliomielito? Kažin, ar apie tokią ligą, išvis esi girdėjęs; Lietuvoje dabar retai pamatysi (bet yra), nes vakcinacija vykdoma pakankamai seniai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Faraonas Ramzis II mirė prieš 3000 metų, tačiau jam išduotas pasas: kam prireikė paso seniai mirusiam žmogui?