Skaitytojo nuomonė. Diplomas ar mokslas?

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

kionig 2010-07-16 01:02
. Tu gali priversti ji mokytis, bet jei jis nenoriu ir basta, tokie bus tik stumk - trauk. Beje, kai kurie destytojai bent jau mano universitete tikrai kreipia i pirmakursius, pvz toks vienas dedule kaip Bendorius Taip pat ir chemijos mokytoja R.Grazeniene sake, kad profiliavimas yra blogis. Kita profesore Keriene, sake, kad mokyklos nemoko mastyti, tai tokie sustoja, tai ta ir turim, o tu ju nepriversi taip lengvai ir prievarta nieko gero neduos. Beje, ta profesore prasimine, apie tokia situacija, kokia ir budavo mokyklose, kai tevai ateina nusistebeje savo jau suagusio atzalos pazymiais ir klausia, kodel taip yra, kai ju sunelis sako, kad viskas gerai einasi, o kaip is tikruju yra niekas negali pasakyti, bet ta galiima issiaiskinti, nes yra kaupiami archyvuose studentu laboratoriniai darbai. Taip kad kokybe ypatingai priklauso ir nuo paciu studentu.
MarkizasBarabasas 2010-07-16 10:12
Taip, pilnai sutinku, kad priklauso ir nuo pačių studentų, bet dėstytojai turi didelę reikšmę. Mokyklą ir universistetą lyginau mokytojų atžvilgiu, kad vieni tave įkvepia, kiti ne (t.y. geri/blogi). Tai, kaip jie įkvepia ir kiek jie tau skiria laiko - jau kitas dalykas. Ir tu jį aprašei teisingai Štai dabar kaip pvz galim paimti ir tave. Mano suvokimu tau tavo dėstytojai yra autoritetai, daugiau ar mažiau, bent jau tie trys kurių mintis išrašei. Juk jų paskaitoms ruoštis daug maloniau, nei tų, kurių nemėgsti? O ir pačios paskaitos pas juos atrodo įdomesnės nei kitos? Jei taip, tai tai yra geri dėstytojai. Ir šiaip, dauguma aspektų sutinku su tavim, nors tikėjausi, kad bent jau tu tai tikrai stengsiesi pateikti ką nors kitaip TIk ta mintis su praktika. Chemikas - turi, medikas (draugas) - turi, fizikas - turi (tačiau ne kūrybą, o jam užduodamo tikslo įgyvendinimas). Jų praktika remiasi taikymu atliekant iškilusią užduotį, o ne individualių sprendimų paieška pritaikant žinias, kas mano manymu, yra daug pažangiau ir naudingiau studentui. (Ne besistengiančiam išlaikyti, o norinčiam pasiekti daugiau). Jei pradėsime kalbėti apie socialinius mokslus, čia praktika baigiasi. Ir nereikia sakyti, kad jos nėra kur atlikti. Mano nusižiūrėtas universitetas, kaip minėjau, prašo kas dvisavaites kurti projektus užduotomis temomis ir juos ginti auditorijoje. Lietuvoje tokios praktikos labai nedaug. Ten studijuojantys lietuviai, lygindami draugus, kurie įstojo į tą pačią ekonomiką VU ir ISM, sakė, jog žinių bagažas ir jų taikymo bagažas smarkiai skiriasi. Ar tai nėra išvada? P.s. vis pamirštu paminėti, vienose mokyklose rezultatai geresni, nei kitose, ne dėl to, kad ten įstoję protingesni vaikai. (didžiaja dauguma atvejų)
Sloth 2010-07-16 12:05
Emm, tu turbūt nesupranti, tačiau vienas dalykas - filologijos yra ne socialiniai, o humanitariniai mokslai. VU yra dėstoma tarkim 14 kalbų. Man įdomu, kokia praktika turėtų būti taikoma žmogui studijuojančiam kalbas? Turbūt būtent kalbėjimas ta kalba, ar manai tai nevyksta? Be to, sudarytos sutartys su užsienio universitetais, todėl turint noro galima išgirsti ir tą kalbą "gyvai". Klausimas ar pats pakankamai domėjaisi VU? Tiek fizika, tiek biologija, tiek chemija ten yra teorinio pobūdžio. Ten ruošiami mokslininkai, o ne inžinieriai . Tiesa, tą puikiai įrodo tai, kad apklausose kuriuo universitetų ir studijomis studentai labiausiai nusivylę VU praktiškai nebuvo. ( toks straipsnis buvo būtent čia, technologijose ). O šiaip, aš asmeniškai trauksiu į VU dėl to, kad tik ten yra mano norima specialybė. Be to, kuo labiau domėjausi dėstytojais, dėstomu kursu, aplinka, tuo labiau būtent ten ir norėjau. Nemanau, kad tai stereotipas, tiesiog VU savo srityje yra geriausias. Grįžtant prie pagrindinės temos, tai mano nuomonė universiteto prestižiškumą lemia daugiausia dėstytojai, bei sukuriamas ryšys tarp jų ir studentų. Omenyje turiu pačio universiteto klimatą, kuo labiau nesijaučia sienos tarp dėstytojų ir studentų, tuo manau, geresni rezultatai pasiekiami. Žinoma, labai svarbu ir dėstytojų išsilavinimas, tarptautinės stažuotės, seminarai užsienyje, įvairi kita veikla, dėstytojai turi būti veiklūs.
kionig 2010-07-16 13:34
Tai del to, galbut, kad ne zubrylos jie
MarkizasBarabasas 2010-07-17 16:05
Negaliu teigti už kitų specialybių dėstytojus, bet Ekonomistai ir Teisininkai tavo vardijamų "Bonusų" neturi. Aš pripažįstu, kad mano požiūris į universitetus yra įtakotas stereotipų apie blogasias jų savybes, tačiau daugiau ar mažiau, juo stengiuosi apeiti, pažiūrėti objektyviai. O Tu pasvarstyk ar tikrai neturi stereotipo apie VU gerumą.
Sloth 2010-07-18 11:42
Aš stereotipo tikrai neturiu, kadangi mano nuomonė susidarė ne iš reklamų, bet konkrečiai iš studentų ir to, kiek pačiam pavyko pasidomėti dėstytojais ir aplinka. Aišku, VU minusų turi, tačiau tikrai nėra tarp "Lietuvos blogiausių ir labiausiai pervertintų", kaip, kad tu sakei.