Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Rukis 2011-07-13 14:51
kai per daug tų mokyklų aukštųjų, tai ir tampa diplomai niekiniai.
Wolfy 2011-07-13 15:01
Na uzpildziau ta prasyma ir ziuresiu,kas gausis.
Darius Žižys 2011-07-13 15:11
Kazkaip net liudna daros kad nieks taip i technologijas nestoja..
SuperHP 2011-07-13 15:19
Kiekvienas turetų stoti ten, kur jam patinka.
feLenius 2011-07-13 15:59
Tik problema, kad žmogui iš prigimties patinka tingėti ir visi stoja ten kur lengviau mokytis..
arimanas 2011-07-13 16:19
as i technologijas bandau istoti, bet kazin ar istosiu nes i valstybes fiannsuojamus meginu taikyti. kaip bus taip tada isvarysiu is lietuvos gales toliau lietuva finansuoti biologus, teisininkus, ekonomistus, verslininkus.
Nightkid3 2011-07-13 16:39
I technologijos srities studijas istoti labai lengva daugumoje, tai cia jau tik save gali kaltint neistojes...
ShaDe 2011-07-13 16:40
Jei technnologiju mokslus supaprastintu ir palengvintu siek tiek gal ir daugiau norinciu ten studijuoti atsirastu.
kionig 2011-07-13 16:41
O kažkas kolegijas pamiršo ar ne taip ?
Rukis 2011-07-13 16:54
Aš tai ketinu stoti į kokią kolegiją, nes ten daugiau praktinių žinių gauni. Po to baigęs važiuoji į užsienį ir ten baigi universitetą. Juk taip būtų daug lengviau mokytis, nei kad pradėt ir baigt universitetą, PRASTUDENTAUT ir po to sėdėt darbo biržoje...
hostgator 2011-07-13 16:58
Po to baigęs važiuoju į užsienį nugarą lenkti braškių lageriuose.
Tarkvinijus Išdidusis 2011-07-13 17:07
Dėl pirmo teiginio sutinku. Taip, žmonės jau nuo senovės Romos laikų pasidarė labai aptingę bei hedonistiški, jei niekas nepaduoda gatavo produkto ant sidabrinės lėkštutės, vadinasi žmogui to ir nereikia. Čia kaip tame anekdote:
- Ar nori kiaušinio?
- Noriu. O ar jis luptas?
- Ne.
- Tai mesk per tvorą.
O dėl antro teiginio, kad visi stoja ten, kur lengviau, tai tikrai nesutikčiau. Mano nuomonė tokia - visos specialybės yra reikalingos, tačiau su saiku. Mane irgi stebina, kad mažai kas renkasi fiziką, matematiką, chemiją ir t.t. Bet gal čia dabar reikėtų atsigręžti į mokyklas. Jos turi visų pirma sudominti mokinį vienokia ar kitokia diciplina, o jeigu to nepadaro, tai natūralu, kad mokinys baigus abitūrą nesirinks jam nesuprantamų dalykų. Iškyla problema. Kame šaknys? Mokytojų nesusitupėjime (beveik visi mokytojai yra senoji karta, kuriems dabar su pinigais - oficialiais - yra striuka ir jie nenusiteikę ilgiau pasėdėti su mokiniu iki kol jam pasidarys aišku) ar mokinių nenore iš pat pradžių mokytis?
O visgi, teisės ir vadybos tikrai neuždarys fakultetų, jau vien todėl, kad universitetai atmetus krepšelius, gauna milžiniškus pinigus iš tų specialybių. "It's just business, nothing personal". Tačiau klaida yra manyti, kad kitų "sunkesnių" specialybių valstybė nefinansuoja. Finansuoja, tik ne tiek daug kiek kai kam iš čia patiktų. Bet vėlgi, jei asmuo baigs tarkime informatiką ir į kur Lietuvoje turės eiti? Kasininku ar banke prie kompiuterių tupėti? Žinoma, galės, jei bus labai apsukrus prasisukti į kokį IT, kur taiso kompiuterius ir panašiai ir bus jam tos informatikos žinios. Jei galvojat, kad Barklėjus ar IBM išskėstomis rankomis jūsų lauks - tai labai klystate. Tokių kaip jūs ten bus tūkstančiais, jei jums pasiseks, tada pasiseks, jei ne... Ką gi. "Better luck next time, pal."
Pabaigai, visas specialybes, jei jau mokaisi kaip reikiant yra sunku mokytis. Minėjote, ponas, kad teisė yra viena lengviausių. Oi, nejuokinkit. Jau vien pradedant teisine filosofija yra tiek ir tiek literatūros, kad pražilsi, kol ją perskaitysi, o ką jau kalbėti apie supratimą teisinės filosofijos. Po penkių metų, jei baigia žmogus universitetą (aišku, jeigu jis pakankamai protingas, kad pats susitūpėtų) - pamato, kad jis vopšė nieko neišmano. Dzin, dzin, bažnyčios varpai skambina.
Baigiau šiemet teisės pirmą kursą. Ką galiu pasakyti? 3/4 įstojusiųjų yra idiotai, kurie paprasčiausiai gaus diplomus po baigimo ir įsirašys į advokatų sąjungas, notariatus ir panašius brudus, bet daugiau nieko nepasieks. Kodėl taip manau? Ogi todėl, kad, jei jau žmogus nesugeba per vieną discipliną išsėdėti ir klausytis, ką dėstytojas aiškina, o vietoje to krizena, geria alų galinėse eilėse ir mergas kibina, kurios su mielu noru jam užvožtų arba bent jau paduotų į teismą už seksualinį priekabiavimą, tai kyla klausimas, ką jis iš tiesų čia veikia? Jei jau atėjo tik šiaip praleisti laiką, tai galėjo paprasčiausiai įsidarbinti "Maximoje" kasininku ar "Senukuose" krovėju, o pastarąjį laikau kur kas geresniu variantu už pirmąjį, negu drumsti kitiems vienai ketvirtajai likusiems protą.
Tarkime, galiu duoti pavyzdį iš pirmo kurso. Vyksta logikos paskaita. Gal dešimt žmonių tikrai įdėmiai klausosi ir užsirašinėja. Kiti šimtas "chalturšikų" mėtosi buteliais (na, gerai šito daug maž nedarė), geria alkoholį, kibina mergas, kurios beje, ateina apsirėdžiusios kaip prostitutės (rimtai), bei žvengia iš to, ką aiškina dėstytojas. O mane labiausiai suglumino tai, kad dėstytojas nesugeba susitvarkyti. Ir šie individai baigę universitetą gaus teisės diplomus (Jeigu jų neišmes, o pas mus yra tokia tvarka, kad beveik garantuotas, kad atsijos juos, nebent turi turtingą užnugarį) ir eis atstovauti ginamiesiems. Ką jie ten atsovaus, jei net kalbėti žmoniškai nemoka, o susipažinę su teisės sfera kaip aš susipažinęs su termobranduoline fizika.
Viskas, ką norėjau pasakyti, yra tai, kad ne viskas tėra juoda ir balta. Iš tų dabar laikomų prestižinių profesijų į kurias abiturientai stoja, atsijojam abiturientus, kurie būdami studentais praūš visą laiką ir nieko neįsidės į galvą ir gausime ką? Keliasdešimt asmenų, kurie jei ne labai gerai, tai gal gerai išmanys savo darbą. Tačiau, kadangi paskęs tūkstantinėje teisininkų jūroje, jų rezultatų nesimatys kuo tikriausiai.
KeeperMustDie 2011-07-13 17:40
Visu pirma - labai dziugu, kad zmones renkasi medicina. Ten tikrai mokslas ne is lengvuju ir kazin ar ten eina zmones tik studentaut, galbut ateityje geres sveikatos apsauga.
Del kitu specialybiu - manau problema yra visuomenes nuomoneje del specialybes. Galbut daugelis mokiniu nera isitikine kur visdelto nori stot, bet aplinkiniai ir tevai juos pastumeja ne ta linkme. Didele problema yra mazas technologiniu karjeros galimybiu pristatymas - va barclays atvaziavo tai per visur rase, burbula ispute, tai bent ta zino. Pavyzdziui:
Jei ne paslaptis - kokioj aukstojoj mokykloj cia taip vyksta?
Tarkvinijus Išdidusis 2011-07-13 18:07
Nepaslaptis, bet vien dėl to, kad tai nepaslaptis, neketinu įvardyti įstaigos, kurioje tai vyksta(-o), ir tik vien dėl to, kad man užkliuvo keli šimtai su manimi bestudijuojančių (gal geriau sakyti - studentaujančių) asmenų.
Bomber 2011-07-13 19:34
Pritariu Tarkvinijus Išdidusis, beveik dėl visko Tik gal kiek per pesimistiškai nupiešei informatikų ateitį - aišku visi nedirba superinėse it įmonėse, bet ir nėra taip, kad tūkstančiai sėdėtų be darbo Tuo labiau, kad į informatikos specialybes stojančių kiekvienais metais mažėja..
P.S. Įdomu kiek tokių advokatų Lietuvoj:
http://3.bp.blogspot.com/_PuZoLkvmBbc/S ... hicken.jpg
BlogasisAstronomas 2011-07-13 20:02
Bet tai kai stoju į Informatiką KTU ir ateinu čia ir randu pilna komentarų kurie demotyvuoja ten stoti, tiesiog fantastiška : D tai išvis tada niekur nerasi darbo jei teisė negerai, medicina negerai informatika irgi liksi be darbo arba kasininku, gryni lietuviai.
Sarunas 2011-07-13 20:38
Vaikai, vaikai,... naf.. į tą teisę tiek stot norinčių? Paskui pabaigę verkia, kad Lietuvoj dvi pačios nereikalingiausios (šiuo metu) specialybės - teisininkas ir politinių mokslų atstovas, o šie mokslai tikrai nėra iš lengvųjų.. Iš savo patirties kalbu, kad girdėjęs n dešimčių teisininkų, kad pabaigę turi realiai prastesnes darbo susiradimo sąlygas nei profkinis..
qriuqriu 2011-07-13 21:04
kur sklando legendos kad didziausi kysiai vaiksto ten ir stojama, np...
immortallt 2011-07-13 21:16
Draugas bando teiseje darbintis. I padejejo darba teisma jau i konkursa varo 4 karta - susirenka tiek "priveligijuotu", kad tu gali atsakyti i visus klausimus idealiai ir vis tiek negausi vietos. Privaciose imonese, pora metu dirbsi uz minimuma po 12h per diena be pertrauku (cia jai pasiseks), o tada gal net praktikuojanciu padejeju tapsi! Na jei busi sekmingas, tai po 10 metu, gal koki geresni darbeli gausi, o gal 40 metu dirbsi padejeju...
Na medikai... Dauguma ju paskui islekia i uzsieni, nes tiesiog Lietuvoje nera tiek darbo, bet vat kur valstybe ir nesuprantu... Turetu but maziau nemokamu ir finansuojamu vietu bei atitinkamai padaryti studiju kaina artimesne tiesai, nes dabar tai subsidijuojama...
Na siaip ekonomistu rimtu reikia, bet kad dauguma tik durniu volioja... Po to verslo ziniose aiskina, kad reikia ivesti apribojima atlyginimu atskirciai, kad vadovo ir valytojo alga negali skirtis daugiau kaip 5 kartus...
Sev 2011-07-14 00:13
, kurių KTU IF yra daug.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Stojantieji plūsta į mediciną, ekonomiką ir teisę