Beraščių karta: dėl klaidų jau tenka atmesti ir disertacijas

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

- 2012-05-10 09:05
Nu nė velnio, gramatika yra viskas, ir tvarka, ir skyryba, ir rašyba. Jei imsi siaurinti, gausis, kad „gramatika nesvarbu, tik tas, anas, bei dar šitas“. Iš bent kiek sudėtingesnio teksto išmesk skyrybą. Tekstas taps žymiai sunkiau suvokiamas. Parašyk bele kokia žodžių tvarka - nieko nesuprasi. Išmesk diakritinius ženklus iš sudėtingo teksto - taip pats tekstas taps sunkiau suvokiamas. Pasakysiu taip - jei rašotės apie tai, ką gėrėt, su kuo, ir kiek privėmėt - jums gal ir užtenka 24 lotyniškų raidžių ir vieno taško.
Alchi 2012-05-10 09:57
vvv2 2012-05-10 10:48
- 2012-05-10 11:04
@ Alchi: Lietuvių kalboje yra žodžių tvarka. Tačiau daug laisvesnė, nei kokioj vokiečių kalboje, ar anglų. Vien todėl, kad mes turim asmenuotes, linksniuotes. Todėl mums aiškūs sakiniai: Mama aprengė vaiką. Vaiką aprengė mama. Nes asmenuotė parodo, su kuriuo žodžiu yra suderintas veiksmažodis, o linksniuotė parodo linksniuojamojo žodžio santykį su veiksniu ir tariniu. Bambantys dėl gramatikos supaprastinimo, turėtų reikalauti, kad antrasis sakinys taptų netaisyklingu! Nes tada linksniuočių ir asmenuočių vaidmenį galėtų perimti žodžių eiliškumas sakinyje. Tada galima būtų susipaprastinti skyrybą ir rašybą, tačiau tai būtų kalbos sunaikinimas. @vvv2 Dėl doktorantūros: Pas mus ji irgi gana kokybiška ir kontroliuojama (Kalbu tik apie fizikos, chemijos, biochemijos mokslus ).
perihellis 2012-05-10 11:23
oj pražūsit be kalbos, pražūsit Aš taip pat traukiu arčiau technokratų, tačiau lygiagrečiai stengiuosi tempti socialinius mokslus, nes kitaip turėsiu tenkintis su vidutinio statistinio lietuvio atlyginimu, vidutinio statistinio lietuvio draugais, vidutinio statistinio lietuvio žmona, vidutinio statistinio lietuvio namais, vidutinio statistinio lietuvio laisvalaikiu ir taip galima dar ilgai tęsti. Beja, berašydamas šį postą pataisiau kaikurių žodžių galūnes, pvz: vidutiniais statistinio lietuvio draugais -> vidutinio statistinio lietuvio draugais, kad šiek tiek švelniau būtų. beje, kas čia minėjot pora sakinukų, kaip: "Kur tu eini? ir - Tu kur eini? yra visiškai vienodai teisingi sakiniai." tai yra pakankamai skirtingi sakiniai ir turėtų būti naudojami skirtingose situacijose. Paprastai į darbą, pas draugus ir beveik visur kitur važiuoju savo viedreliu. Na į šalia namų esančią parduotuvę nueinu, o ir pasivaikščiot mėgstu, dviuračiu važinėt taip pat, tačiau neisiu pasivaikščiot su meškere ant pečių 50km į vieną pusę gal..Tačiau kartais aš mėgstu pasivėžint viešuoju transportu, paklausyt, apie ką žmonės kalba, kaip kalba. Tada supantu, kodėl čia taip mum prastai sekasi, kodėl kalbos neišeina išmokt, kodėl 30-40m vyras dirba senukuose konsultantu, kai ten viską pilnai išmokt tetrunka 2-3mėn (ir pats dirbau senukuose vos sulaukęs pilnametystės)..Taigi tokio amžiaus žmogus turėtų generuoti tokias pajamas, kurios būtų artimos jo galimybių luboms. Atsakymų gali būti daug, pvz vienas jų: LIETUVIAI TINGI MOKINTIS NAUJŲ DALYKŲ, o jei jie dar ir velniškai sudėtingi
Creatium 2012-05-12 19:55
Na jūs jau man atleiskit, bet jeigu pagal mokinių mainų programą į Lietuvą atvažiavusi studentė iš Vokietijos sugeba per metus išmokti lietuvių kalbą ir ją daug maž vartoti taisyklingai, tai tikrai ne taisyklėse problema, kad tūlas lietuvis nesugeba įsisavinti žinių. Laiko tam - per akis. Net ir nededant ypatingai daug pastangų, tačiau turint noro, galima bent kiek nors geriau pradėti rašyti. Pavyzdžiui, įsijunkit naršyklėje kalbos taisymą ir pradėkite rašyti lietuviškai. Patys nustebsite kiek galite išmokti! Na, o tingėjimui arba kvailam užsispyrimui priešnuodžių tikrai nėra Pats visuomet rašau tik taisyklinga lietuvių kalba (kiek moku, o jeigu kažko nemoku - stengiuosi išsiaiškinti, pasitikslinti). Ir man gan baisu darosi, kai mano amžiaus grupiokai ar kitokie pažįstami nesugeba elementariausių žodžių parašyti taisyklingai, jų sujungti į vientisą ir rišlų sakinį. P.S. Būtų mano valia, tai lietuvių kalbos egzaminas būtų privalomas stojant absoliučiai visur. Nesvarbu kokia tai specialybė. Savo kalbą (ypač gimtąją) turi mokėti kiekvienas.
faktas 2012-05-12 20:43
O tai lietuvių egzaminai ne visur privalomi? Jei neklystu, kai aš stojau (prieš 7 metus), visur reikėjo lietuvių kalbos egzamino.
Arns 2012-05-12 20:55
Creatium, tai jau senai, norint gauti mokyklos baigimo atestatą reikėjo būtinai išlaikyti lietuvių egzaminą. O prieš kelis metus panaikino mokyklinį, ir visiem reikia rašyti rašinį, pagal kurį ir vertina. Greičiau galim kalbėti apie tai jog būtu galima paankstinti lietuvių kalbos egzaminą ir geriausius respublikos lietuvių kalbos mokytojus iškviesti taisyti juos. O mokytojus galėtu pilnai pavaduoti likę kiti lietuvių kalbos mokytojai bei praktiką atliekantys studentai. Juk praktiškai rašinys yra idealiausias variantas, kam kalti visas tas taisykles jog galėtum paaiškinti kodėl rąstas, mąstyti, ąžuolas, žąsis, milijardas, drasko, dreskia, siūti ir t.t rašomi taip. Manau pilnai eiliniam žmogui pakanka žinoti jog yra taip, mokymosi metu supažindinti su tuo kodėl taip rašoma. Juk gi toliau gyvenime tokių žinių absoliučiai nereikės, o štai rašyti teks. tad sakykim vertinimas toks: 40% už gramatiką, 40% už rašinio gerumą (t.y ar jis nepameta minties, ar jis į temą, už stilių ir pan), 20% už sudėtingumą (t.y sunkesnių žodžių vartojimas, sudėtingesnes formas, ilgesnius sakinius ir t.t.). Taip gautume geriausią naudą visiems, tiek kalbai tiek mokiniui, nes kaip minėjau, tikrai priversti mokytis to ko visiškai nereikia nenaudinga niekam. Greičiau gausi priešingą efektą, priversdamas kalti beprasmes taisykles ir jų paaiškinimus, atbaidysi mokinius, kaip su lietuviška literatūra, yra jos ir neblogos, bet sukišant priverstinai, jau po mokyklos daug kas net nusipurto ir niekados neims į rankas lietuvio autoriaus knygos, bus susiformavęs stereotipas kokia ta minties raiška.
Creatium 2012-05-13 10:16
faktas, ne, dabar stojant ne visur lietuvių kalbos egzaminas yra įtraukiamas į stojamąjį balą. Tarkim dizaino specialybėse nei kiek nedaro tas įtakos Arns, taip, egzaminas kaip po to toks yra privalomas. Tačiau ne visur stojant reikalaujama, kad jis būtų gerai išlaikytas.
blizzard 2012-05-13 11:26
Bet jeigu neišlaikai Lt egzamino, negauni atestato..
Creatium 2012-05-13 14:41
Na, bet kas iš to, kai į universitetus sueina visokie, gavę kokius ketvertus ar penketus (skaičiuojant pažymiais) lt egze?