Šokiruojančios kainos? Kiek lietuviai negaili vaikų mokslams užsienyje

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Xdmin 2013-05-27 18:19
Galetu ir Lietuvoje tokios kainos buti, gal tada po kazkiek metu isnyktu viena is siuolaikiniu problemu - mokomasi del diplomo. Ir tai ne visada daroma pktybiskai, tiesiog norint gauti bent kiek aukstesnes nei zemiausias pareigas darbe beveik visada reikalingas diplomas. Be diplomo vienintelis budas kilti karjeros laiptais tai paciam kazka ikurti ir but sau bosu. PS: mano nuomone, studiju kokybe KTU (nemanau kad kituose kazkas geriau) yra apgailetina, bet vistiek esi priverstas bruzinti suola dar 4 metus...
SuperHP 2013-05-27 23:25
Neapsigaukit dėl "TOP universitetų" kokybės! Pusę metų studijavau TOP ~200 universitete. Turi savo oro uosta, krepšinio, futbolo aikštes, baseina, kino teatra... Infrastruktūra labai gera. O dabar apie studijas. Studijavau Computer Engineering, buvau pasirinkęs 7 modulius, iš kurių du buvo projektiniai (savarankiško darbo). Tik viena iš likusių penkių paskaitų vyko laboratorijoje, nors dauguma jų buvo iš serijos "Programming ...". Per egzaminus "programuoti" teko ant lapų. Negaliu sakyti, kad buvo labai blogai. Kai kurios paskaitos buvo vedamos labai profesionaliai. Tačiau bendra visų paskaitų kokybė buvo, mano nuomone, žemesnio lygio nei TOP ~2000 universitete, kuriame studijuoju Lietuvoje. Nemanau, kad tai vien mano nuomonė, nes ir dauguma TOP universiteto studentų labai nepalankiai vertino tokią studijų formą. Nepasakyčiau, kad ir tų studentų mokslinys lygis būtų didenis nei studentų Lietuvoje. Žinoma, pasikartosiu, buvo ten ir labai teigiamų dalykų, pvz., lyginamoji vertinimo sistema, panaši į buvusę musiškę VBE vertinimo sistemą (ne 0-10 absoliutusis vertinimas, o balai paskirstomi pagal grupės vidurkį). Dar kartą skatinu aklai nebėgti į užsienį vien dėl užsienio ar kažkokių reitingų.
immortallt 2013-05-28 10:08
"Labai noriai"... Tas labai noriai kiek ? 100 moksleivių mokosi tose privačiose mokyklose? Paantrinsiu SuperHP, pagal Time'ą mokiausi pusmetį Top100 universitete, infrastruktūra kiek kuklesnė, studijų lygis nepasakyčiau, kad aukštesnis nei ISM'e Lietuvoje, net dėstytojas vienas buvo tas pats, kuris mums, porai lietuvaičių davė skaidrės lietuviškai (ne dėl to, kad reikėtų, o dėl smagumo).
Mast3R 2013-05-28 11:21
Tai turit omeny, kad Computer Engineering'ui (ir panašiom studijom) mokytis beveik neapsimoka važiuot į užsienį, užtektų mokytis Lietuvoj ?
- 2013-05-28 17:17
Cha, keista? Žinok, c++ ir Lietuvoj c++, matematika ir Lietuvoj ta pati matematika ... Keista, a ne ?
immortallt 2013-05-28 18:01
Kiekvieną profesiją reikia žiūrėti konkrečiai. Kai kurių profesijų Lietuvoje nėra nei paklausos, nei pasiūlos, tai automatiškai, jų greičiausiai net nebus pasirinkti, o jei bus, tai lygis žemas. Tiesa, magistro studijos dažnai būna rimtesnės, vien dėl to, kad didesni studentų srautai ir gali pasiūlyti įdomesnius modulius. Tuo tarpu bakalauro didelio pranašumo nemačiau
SuperHP 2013-05-28 18:42
Važiuoti "aklai" tikrai neapsimoka, nes, nors ir patekęs ir "TOP" universitetą, norimos kokybės gali negauti. Dėl to, jei jau tikrai nusprendi studijuoti užsienyje, universitetą reikėtų rinktis ir pagal patikimas rekomendacijas, atsiliepimus. Jie gali skirtis net ir to pačio universiteto skirtingoms specialybėms. Yra keletas pasaulyje gerai žinomų universitetų, kuriuose IT krypties studijos yra ypač kokybiškos, pvz.: ETH Zurich, MIT. Jei ten tave priima ir dar nereikia mokėti už studijas ar turi tą atliekamą milijoną, tai neatsisakyk. Vienas iš didžiausių tokių universitetų privalumų - labai kompetetingi pasaulyje žinomi mokslininkai. Jei sieki mokslo, o ne tik žinių, susiradęs gerą vadovą, manau, gali pasiekti labai daug ir greitai (Lietuvos mokslininkai nėra mažiau kvalifikuoti(!), čia irgi sėkmingai vystomas mokslas, tiesiog, manau, "pasauliniai autoritetai" turi daugiau privalumų šioje srityje). Žinoma, kitas privalumas - žinomumas. Tokių universitetų ir jų mokslininkų rekomendacijos turėtų būti labai gerai vertinamos. Tik neužmiršk, kad ten ir konkurencija gali būti daug didesnė, dėl kurios gali likti gale. Konkurencija yra labai gerai, kol ji netrukdo. Vienas iš nedideliu Lietuvos universitetų privalumų - nedaug studentų, daug dėstytojų, taigi vyksta beveik privačios paskaitos, kiekvienas yra išklausomas, kiekvienas gali bandyti realizuoti savo iniciatyvą. Dar vienas dalykas, ką gali gauti "ten", ko galbūt gautum mažiau Lietuvoje, tai ypač brangios įrangos testavimo galimybių, pvz., priėjimo prie šiuolaikinio skaičiavimų centro (šiuo atveju alternatyvą turime ir in LT - LitGrid) ar prie kokios nors modernios ir labai brangios laboratorijos, ypač, jei studijuoji inžineriją. Visa tai priklauso brangių investicijų sričiai, kurių kartais neįperka Lietuvos universitetai. Turbūt supranti, kad mano išvardinti "tikrų TOP" universitetų privalumai panaudojami siekiant didelių mokslo pasiekimų, turint aiškių vizijų, pačiam esant labai gabiam, o ne tik siekiant žinių ar, tuo labiau, tiesiog norint gauti diplomą. Jei tau norisi tiesiog kokybiškų žinių, saviraiškos laisvės (kad ir vystant mokslą), nenori išlaidauti "ten, kur nereikia", Lietuvos universitetai tam tikrai tiks. Vienas teiginys lieka nepaneigtas - Lituvoje IT krypties studijos išties yra kokybiškos. Taip sakau tiek iš savo, tiek iš kitų studentų, su kuriais teko apie tai diskutuoti, patirties.