Mokslo mėgėjų ruduo: startuoja 17-as mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ ()
Rugsėjo 11–18 d. jau septynioliktą kartą mokslo mėgėjai visoje Lietuvoje kviečiami apsilankyti nemokamuose festivalio renginiuose, kurių šiais metais planuojama apie 350.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Atsižvelgiant į nekasdienišką situaciją, susiklosčiusią dėl koronaviruso grėsmės, oraganizatoriai dalyviams pasiūlys ir nuotolinių renginių – beveik šimtą tiesioginių transliacijų iš įvairių mokslo centrų laboratorijų. You tube kanale galėsite pasiklausyti ir paskaitų įrašų aktualiomis temomis. Geriausi savo sričių specialistai kalbės apie klimato pokyčius Lietuvoje ir pasaulyje, kibernetinio saugumo situaciją ir jį užtikrinančias technologijas, apie smegenų tyrimų naujienas. Galėsite netgi virtualiai apsilankyti unikalioje mamutų parodoje. Kita vertus, didinant saugumą, daugumoje renginių dalyvių skaičius yra ribojamas iki 10–30 asmenų.
Festivalio renginiai vyks septyniolikoje Lietuvos miestų ir rajonų. Kaip įprasta, vyrauja interaktyvi veikla: ekskursijos, laboratoriniai ir praktikos darbai. Bus netgi pabėgimo kambarys matematikos ir fizikos mėgėjams. Įvairaus amžiaus moksleiviai ir visi norintys galės konstruoti robotus, per mikroskopą stebėti vėžines ląsteles ir matuoti bakterijas, generuoti verslo idėjas, stebėti žvaigždes, išbandyti virtualios reabilitacijos metodus, modeliuoti eismo srautus, konstruoti vėjo jėgainių modelius, kurti virtualios tikrovės aplinkas, gaminti jutiklius, tirti įvairias kompozitines medžiagas.
Kauno technologijos universitete veiks kompiuterinių žaidimo kūrimo dirbtuvės, išmaniuoju telefonu bus galima atlikti įvairius fizikinius eksperimentus, o matematikos mėgėjai išbandys sportinį bridžą. Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai paaiškins, kaip apsisaugoti nuo sparčiai daugėjančių parazitų pernešamų ligų – tokių kaip Laimo liga ar erkinis encefalitas.
Vilniaus universiteto filosofai pasakos kaip efektyviai dirbti nuotoliniu būdu ir kaip parduoti empatiją. Akademiko Eugenijaus Butkaus paskaitoje išgirsite, kaip molekulės kovoja su ligų sukėlėjais. Vilniaus kolegijoje sužinosite kaip robotai padeda buhalteriams. Klaipėdos renginių programoje – ne tik jūros mokslai, bet ir dirbtinių Žemės palydovų funkcijos, išmaniosios statybos principai bei virtualios ekskursijos po Prūsijos laikų Klaipėdą. Šiauliuose – LEGO robotika, kūrybiškumo laboratorija ir varžybos su pačių pasigamintais lėkuvų modeliais. Panevėžyje – robotų programavimo ir konstravimo užsiėmimai.
Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje lankytojai išgirs apie raštijos raidą ir pamatys, kaip restauruojami istoriniai dokumentai. Geriausi šalies mokslininkai, taip pat ir Lietuvos mokslų akademijos nariai mokys dalyvius 3D spausdinimo paslapčių, padės planuoti karjerą, sužadinti motyvaciją mokytis. Lankytojai sužinos apie didžiųjų duomenų analitiką ir giliuosius neuroninius tinklus. Apie tai, kaip matematiniai modeliai naudojami nusikaltimams tirti, idėjos virsta IT startuoliais, kaip kuriami tvarūs mados produktai ir kitokie inovatyvūs gaminiai, pasitelkiant socialinės žiniasklaidos platformas. Be abejo, bus kalbama ir apie COVID-19 įtaką besimokantiems bei švietimo sistemai apskritai.
Mokslo festivalio renginius taip pat rasite Kėdainiuose, Radviliškyje, Merkinėje, Jonavoje, Anykščiuose, Molėtuose, Trakuose, Ignalinoje, Kauno, Kėdainių, Varėnos, Pasvalio ir Kelmės rajonuose. Programoje numatyti renginiai aprėpia visas mokslo sritis, nagrinėja mokslo ir meno sąsajas, analizuoja procesus visuomenėje, kelia filosofinius klausimus ir pan. Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ programa, kaip įprastai, atspindi naujausias ir svarbiausias mokslo bei technologijų tendencijas pasaulyje ir Lietuvoje. Ji plečia akiratį, padeda suvokti pokyčių esmę, o moksleivius skatina rinktis tyrėjo karjerą. Eidami į renginius, prašome neužmiršti apsauginių kaukių.
Daugiau informacijos rasite festivalio svetinėje adresu www.mokslofestivalis.eu